ePrzelew to samo co zwykły przelew internetowy?

(Dudus) #1

Witam chcę zapłacić w sklepie morele.net za komputer i mam do wyboru "płatne z góry na konto" który jest za darmo oraz ePrzelew który kosztuje 91zł czy to nie jest to samo ?

(system) #2

Czym się różni ePrzelew od zwykłego przelewu?

To jest coś takiego jak PayU w allebro. Gdy chcesz zapłacić trafiasz na strone swojego banku dzięki czemu nie płacisz prowizji za przelew.

(Dudus) #3

to dziwne bo za eprzelew pokazuje mi że muszę zapłacić 91 zl

(Piotrek2255) #4

Bo to jest prowizja sklepu za płatność elektroniczną, sam przelew jest darmowy.

Można wybrać płatność bezpośrednio na konto, wtedy robisz normalny przelew i nie płacisz 91zł.

Opcja z e-przelewem opłaca się tylko jak masz jakiś zwrot za transakcje w internecie/kartą np. tak jak ma Alior Sync

-- Dodane 13.10.2012 (So) 14:04 --

Bo to jest prowizja sklepu za płatność elektroniczną, sam przelew jest darmowy.

Można wybrać płatność bezpośrednio na konto, wtedy robisz normalny przelew i nie płacisz 91zł.

Opcja z e-przelewem opłaca się tylko jak masz jakiś zwrot za transakcje w internecie/kartą np. tak jak ma Alior Sync

(somekind) #5

To nie jest prowizja sklepu, tylko prowizja operatora przelewów elektronicznych. Sklep za takie usługi (podobnie jak za karty płatnicze) płaci firmie, która to obsługuje. Większość sklepów wlicza tę prowizję w cenę towaru, ale morele.net dają klientowi wybór - zapłać normalną cenę, albo dopłać za wygodny przelew.