ePrzelew to samo co zwykły przelew internetowy?

Witam chcę zapłacić w sklepie morele.net za komputer i mam do wyboru “płatne z góry na konto” który jest za darmo oraz ePrzelew który kosztuje 91zł czy to nie jest to samo ?

Czym się różni ePrzelew od zwykłego przelewu?

To jest coś takiego jak PayU w allebro. Gdy chcesz zapłacić trafiasz na strone swojego banku dzięki czemu nie płacisz prowizji za przelew.

to dziwne bo za eprzelew pokazuje mi że muszę zapłacić 91 zl

Bo to jest prowizja sklepu za płatność elektroniczną, sam przelew jest darmowy.

Można wybrać płatność bezpośrednio na konto, wtedy robisz normalny przelew i nie płacisz 91zł.

Opcja z e-przelewem opłaca się tylko jak masz jakiś zwrot za transakcje w internecie/kartą np. tak jak ma Alior Sync

Dodane 13.10.2012 (So) 14:04

Bo to jest prowizja sklepu za płatność elektroniczną, sam przelew jest darmowy.

Można wybrać płatność bezpośrednio na konto, wtedy robisz normalny przelew i nie płacisz 91zł.

Opcja z e-przelewem opłaca się tylko jak masz jakiś zwrot za transakcje w internecie/kartą np. tak jak ma Alior Sync

To nie jest prowizja sklepu, tylko prowizja operatora przelewów elektronicznych. Sklep za takie usługi (podobnie jak za karty płatnicze) płaci firmie, która to obsługuje. Większość sklepów wlicza tę prowizję w cenę towaru, ale morele.net dają klientowi wybór - zapłać normalną cenę, albo dopłać za wygodny przelew.