Epson DX4450 nie widzi tuszu czrnego

jak w temacie. po wymianie pustego pojemnika, wstawilem nowy orginalny. wszystko robilem wedlug instrukcji. robilem to kilka razy. odlaczalem ja z pradu, odinstalowalem sterowniki i nadal pokazuje komunikat błędu. wstawilem stary pojemnik i to samo jest. wyjmowalem pozostale 3 kolory i jest ok, tylko z czarnym problem pozostal. do reklamacj na razie nie chce dawac, macie jakies rady?

Napisz jeszcze jaki dokładnie komunikat dostajesz. Niestety chyba pozostanie serwis.

W przypadku Epsona i takiego zachowanie najlepiej zrobisz udając się na serwis. A z ciekawości zapytam - używałeś kiedyś zamienników?

komunikatem jest biały X na czerwonym tle i przy próbie drukowania pokazuje, ze mam wymienic pojemnik z czarnym tuszem, ale tusz jest bo kupilem nowy, a przy wstrzasnieciu chlupało w nim.

to jest moja pierwsza wymiana, drukarka ma okolo dwoch miesiecy, nie uzywalem zamiennikow

No cóż, bywa i tak - nawet w przypadku z reguły niezawodnego Epsona :frowning: Słuchaj przecież nie zaczarowałeś tego urządzenia :stuck_out_tongue: Jak próbowałeś już wszelakiej diagnostyki to pozostaje serwis, a wysoce prawdopodobne, że dostaniesz nawet całkiem nowe urządzenie, jeżeli uszkodzenie będzie wadą fabryczną.