Epson-glowica

drodzy obywatele czy ktos z Was mglby posluzyc rada w sprawie glowic epsona? czy to prawda ze drukarki tej firmy przeznaczone sa do czestego korzystania co wynika z konstrukcji glowicy? zastanawam sie bowiem nad kupnem u.w. epson dx3850 a nie potrzebuje czesto drukowac. ( dodam ze hp odpada z racji droogich tuszy)

A ja przypominam o używaniu polskich znaków,użyj opcji zmień i popraw.JNJN

Tusze do HP są drogie ze względu na konstrukcję kartridża, ma on wbudowaną głowicę, natomiast kartridż epsona zawiera sam tusz, głowica jest na stałe w drukarce. Wszystko ok dopuki korzystasz z oryginalnych tuszy, bo z nimi problemów mieć niebędziesz, jeżeli zaś trafisz na zły tusz przy napełnianiu, to może on zalepić głowice, wtedy zacznie się problem, w HP wystarczyło by wymienić kartridż, w epsonach należy wymieniać głowice, co do najtańszych chyba nienależy. Niekażdy tusz musi być oczywiście zły, ale taka sytuacja może się zdarzyć, w innych wypadkach częstość drukowania nie powinna mieć zbytniego znaczenia, warto tylko raz na kilka miesięcy cośwydrukować, by tusz w dyszach niepozasychał.

dzieki Airborn. zmierzam korzystac z oryginalnych tuszy.

Moi drodzy, proszę o wybaczenie braku polskich znakow- korzystam chwilowo z klawiatury ekranowej- to nie jest mile doznanie…