Epson r200. Po czyszczeniu głowicy nie drukuje

(Krzybrzeski) #1

Witam!

Mam następujący problem z moim Epsonem Stylus Photo R200- ostatnio jakiś czas jej nie używałem i dysze mi pozasychały. Kilka dni temu kupiłem nowe tusze (zamienniki,te co zawsze) i postanowiłem wyczyścić głowicę. Rozkręciłem ją,głowicę wyjąłem i przetarłem spirytusem. Po złożeniu wszystkiego drukarka drukuje ale kartka wychodkzi czysta... Tusze są wykrywae,drukarka w komputerze tez. Podczas drukowania głowica chodzi normalnie tak jak w czasie drukowania. Ale kartka jest czysta...

Co to może być?

(Dimatheus) #2

Hej,

Głowicy nie czyści się spirytusem! Generalnie na 99% uszkodziłeś głowicę drukarki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krzybrzeski) #3

Hmm... W takim razie jak powinienem ja czyścić?

(Dimatheus) #4

Hej,

Są do tego specjalnie przeznaczone płyny oznaczane właśnie jako płyny czyszczące do głowic drukarek. Ale wygląda na to, że teraz to już tylko musztarda po obiedzie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Lewanxd) #5

Jeszcze w sumie uszłoby wyparzanie we wrzątku, tusze od hp 845c wyparzałem w taki sposób i działały do naturalnej śmierci drukarki.:wink:

(Dimatheus) #6

Hej,

Można jeszcze używać myjki z ultradźwiękami, ale to już nie w warunkach domowych, a w punktach zajmujących się regeneracją kardride'ów i tonerów. Cały problem w tym, że najgorzej jest z urządzeniami, które głowicę mają zintegrowaną z urządzeniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krzybrzeski) #7

Mhmm... Spróbuję jeszcze z tym wrzątkiem... Może pomoże...