Epson r200. Po czyszczeniu głowicy nie drukuje

Witam!

Mam następujący problem z moim Epsonem Stylus Photo R200- ostatnio jakiś czas jej nie używałem i dysze mi pozasychały. Kilka dni temu kupiłem nowe tusze (zamienniki,te co zawsze) i postanowiłem wyczyścić głowicę. Rozkręciłem ją,głowicę wyjąłem i przetarłem spirytusem. Po złożeniu wszystkiego drukarka drukuje ale kartka wychodkzi czysta… Tusze są wykrywae,drukarka w komputerze tez. Podczas drukowania głowica chodzi normalnie tak jak w czasie drukowania. Ale kartka jest czysta…

Co to może być?

Hej,

Głowicy nie czyści się spirytusem! Generalnie na 99% uszkodziłeś głowicę drukarki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm… W takim razie jak powinienem ja czyścić?

Hej,

 

Są do tego specjalnie przeznaczone płyny oznaczane właśnie jako płyny czyszczące do głowic drukarek. Ale wygląda na to, że teraz to już tylko musztarda po obiedzie.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze w sumie uszłoby wyparzanie we wrzątku, tusze od hp 845c wyparzałem w taki sposób i działały do naturalnej śmierci drukarki.:wink:

Hej,

 

Można jeszcze używać myjki z ultradźwiękami, ale to już nie w warunkach domowych, a w punktach zajmujących się regeneracją kardride’ów i tonerów. Cały problem w tym, że najgorzej jest z urządzeniami, które głowicę mają zintegrowaną z urządzeniem.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mhmm… Spróbuję jeszcze z tym wrzątkiem… Może pomoże…