Epson Stylus SX215 vs. Canon Pixma MP250

Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o drukarki, a właśnie chce kupić sobie pierwszą jaką będę posiadał.

Potrzebuję drukarki do domu, będę drukować mało, około 7 kartek na tydzień i to głównie w kolorze czarnym - dokumenty z Worda itp, choć sporadycznie oczywiście coś kolorowego też trzeba będzie wydrukować. Priorytetem jest dla mnie niski koszt eksploatacji oraz prosta obsługa, łatwa wymiana tuszu (nigdy nie miałem styczności z drukarkami od strony technicznej).

Przeglądając oferty znalazłem 2 drukarki, które myślę, że spełnią moje wymagania:

Epson Stylus SX215 (u mnie w sklepie jest model SX218) - drukarka ma chyba tańsze tusze od canona; jeżeli będę drukował więcej czarnych kolorów, kolorowe tusze będę mógł wymieniać np. co 6 miesięcy, a czarny częściej? ;

Canon Pixma MP250 - tutaj tusze są chyba droższe, ale czy mogę w niej zainstalować tylko czarny, bez kolorowych.

Jaką wybrać biorąc pod uwagę moje wymagania. Obie mają zainstalowany inny typ głowicy. A może nie ma różnicy?

Osobiście używam drukarki Canona tylko niższy model i jestem bardzo zadowolony.

Najwięcej drukuje zdjęć i jakość jest bardzo dobra.

tez mialem ostatnio dylemat, co kupic corce do szkoly… padlo na Brother DCP-375CW - zaleta jest wi-fi i tania eksploatacja (tusze), do wad moge zaliczyc brak druku dwustronnego i dosc wolne wybudzenie z uspienia - podlaczona mam ja pod router po wi-fi - na pierwsza strone czasem trzeba poczekac ze 30s… potem juz jakos leci, dosc dobra jakosc, choc nie powala na kolana 8)

ps. nie ma problemow ze sterownikami pod XP i Win7