Epson Stylus SX425W i problem z WiFi

Witam, wczoraj kupiłem drukarkę jednak mam problem z jej podłączeniem.

Mam routera netii podłączonego kablem do kompa.

Mój system: Windows 7 Ultimate 64bit.

Nie wiem co jest nie tak płytę zainstalowałem, wydaje się że router nie widzi drukarki, w ustawieniach sieci też nie można jej wyszukać.

Proszę o pomoc!

O ile pamiętam drukarki sieciowe najpierw instalujesz przez port USB. Po skończeniu konfiguracji drukarka powinna zaproponować pracę w sieci, a jeżeli nie to zajrzyj do instrukcji. Jeżeli drukarka nie widzi sieci to znieś na chociaż 2 minuty szyfrowanie. Jeżeli drukarka zobaczy sieć to znaczy że będziesz musiał zejść na zabezpieczenie obsługiwane przez drukarkę. Napisz chociaż czy to drukarka z modułem wi-fi czy Ethernet

To drukarka z modułem wifi. Chodzi o to że w drukarce moge ustawić sieć. Wchodze w kreator sieci> znajdź sieć> netia-xxxx> i miejsce do wpisania hasła(w drukarce).

Jakie jest to hasło? Gdzie to sprawdzić?

W zestawie kabla usb niema, szczęście znalazłem stary kabel od hp i podłączyłem. Ale nie po to kupowałem wifi żeby jechać na usb.

Czy robisz wszystko zgodnie z instrukcją? Jakbyś jej nie miał to podrzucam linka: ftp://download.epson-europe.com/pub/dow … 6340eu.pdf Najlepiej zrób krok po kroku i powiedz w którym miejscu masz problem.

Generalnie masz 2 opcje połączenie z wykorzystaniem sieci Wi-Fi lub Ad-Hoc bezpośrednio z laptopem. Rozumiem że masz już sieć Wi-Fi a więc masz jej nazwę (SSID) i jakieś zabezpieczenie (prawdopodobnie WEP). Te dane musisz bezwzględnie znać żeby dokonfigurować urządzenie do sieci.

Wielkie dzięki Gwarek pomogles THX