Epson SX105 - Nie drukuje kolorów Cyan i Magenta

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem nową drukarkę. Prawdą jest że używam drukarki sporadycznie. Parę dni wstecz pojawił się jednak problem. Na wydrukach nie ma dwóch składowych czyli Magenty i Cyan. Kilkakrotnie uruchamiałem proces czyszczenia głowicy i marne efekty. Gdzieś miejscami pojawi się kolor Magenta ale to wszystko. Na 100% mogę stwierdzić że jest tusz w kartridżach bo mam specjalne, które sam napełniam. Co mam zrobić aby drukarka znowu normalnie drukowała?

może się już kończy

Co się kończy? Tusz??? Przecież napisałem że oba kolory są w kartridżach, bo posiadam takie, które sam napełniam!

Piszesz że używasz drukarki sporadycznie. W takim przypadku używanie zamienników jest już w ogóle bez sensu. W odróżnieniu od tuszy oryginalnych gro z nich nie posiada w ogóle składników zapobiegających ich zasychaniu w głowicy. Ich parametry takie jak lepkość różnią się od oryginalnych tuszy również co może powodować problemy z ich spływaniem do dysz.

Twój przypadek wygląda raczej na typowe zaklejenie dysz jakimś kiepskim zamiennym tuszem. Gdzieś czytałem że w takim przypadku można jeszcze spróbować przepchać dysze z użyciem oryginalnego tuszu ale nie dam sobie obciąć ręki za ten sposób.