EPSON SX218 a wieczne tusze

witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem na zakupie podanej w temacie drukarki marki EPSON model SX218. Przeglądając allegro trafiłem na bardzo interesującą mnie ofertę mianowicie zestaw składający się z podanego urządzenia ale zamiast oryginalnych startowych kartridżów które daje producent, firma daje natomiast tzw. wieczne tusze (kartridże) z samo resetującymi się chipami napełnionymi pigmentem JETTEC. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?? Jest on bezpieczny?? A przede wszystkim czy to nie jest kolejny bubel na rynku?? Jeśli ktoś używa takiego rozwiązania to proszę o podzielenie się mam nadzieję cennymi uwagami :smiley:

Tutaj podaję link do aukcji http://allegro.pl/nowosc-epson-sx218-4-wieczne-tusze-fvat-gwar-i1690932603.html

Pół roku temu kupiłem kartridże i tusz do canona u tego użytkownika. Zgodnie z zaleceniami napełniłem kartridże i wszystko działało ładnie, wydrukowałem 3 strony w kolorze, potem głowicę w drukarce szlak trafił. Została zalana i do wymiany. Reklamacja nie uznana przez sprzedawcę, powód niewłaściwa eksploatacja. Osobiście nie polecam, choć wygląd kartridży jest ok zapewne problem tkwi w jakości tuszu, gęstość, lepkość jak dla mnie są niewłaściwe.

na allegro znalazłem dwa zestawy do regeneracji kartridży:

pierwszy jest to barwnik danego koloru (o wiele tańszy od pigmentu, za 4 kolory cena w granicach 30zł)

drugi jest to pigment (zalecenia sprzedającego, cena 70-90zł): http://allegro.pl/tusz-pigment-kartridze-wieczne-pelne-sx-dx-promo-i1694205130.html

DuzyRysiek , jeżeli chcesz się bawić w Epsona z zamiennikami, to pamiętaj, że w momencie użycia nieoryginalnych tuszy tracisz gwarancję na urządzenie.

Areh wiem o tym doskonale, ale temat nie dotyczy tego pytania tylko taniego drukowania.

Podsunę Ci inny pomysł. Poszukaj kartridży ActiveJet ale bez czipów do twojej drukarki, są one dużo tańsze niż te z czipami, kup reseter czipów. Gdy tusz w którymś z kartridży się skończy przełóż czip do nowego kartridża i zresetuj.