ePSXe - czyli jak skonfigurować

Witam,

mam pytanie:

jak skonfigurować ePSXe żeby odpalić Final Fantasy VII (Dokładnie jest to kopia oryginalnej płyty do PSX)? Owszem działa mi FF VII tylko że 2x za szybko :frowning:

Ktoś już się tym bawił?

(Riskbreaker) #2

Nie wiem z jakiego pluginu graficznego korzystasz więc podam Ci konfiguracje dla Pete's D3D driver 1.77

Wchodzisz w Config->Video tam klikasz Configure. Otworzy Ci się okno z wieloma ustawieniami, szukaj ramki "Framerate"(trzecia od góry) i tam zaznacz "Use FPS limit" i "Auto detect FPS/frame skipping limit".

Po tym zabiegu wszystko powinno działać normalnie.

Teraz z kolei mam problem z muzyką która jest jakaś zniekształcona.

Używam pluginów:

VIDEO: Pete's D3D driver 1.76

SOUND: Pete's MIDAS Audio Driver 1.7

CDROM: Mooby2 cd disk image driver 2.8

W dodatku nie działają animacje (gdy rozpoczyna się walka to obraz się zacina a potem ni z tąd ni z owąd rozpoczyna się walka), nie ma tego niebieskiego paska do wyboru ataku w trakcie walki...

Co się dzieje?

-- Dodane 19.12.2010 (N) 11:16 --

Albo czy ktoś mógłby podrzucić najnowszą wersję ePSXe i jak to skonfigurować?

Bo korzystałem z poradnika sprzed półtora roku :?

(Riskbreaker) #4

Wszystko co potrzebne ściągasz z tej strony -->PSEmu.pl

Ostatnia wersja ePSXe(1.70) wyszła w 2008 roku, pięć lat po poprzedniej wersji wiec aktualnych rzeczy się nie spodziewaj ;p

Co do problemów o których mówisz niestety są one dość powszechne. Emulatory rzadko sobie radzą z wyświetlaniem filmów a co do dźwięku to spróbuj plugin EthernalSPU, u mnie działał bez szwanku . Często przyczyna takich błędów jest zły obraz płyty, spróbuj wykonać jeszcze jedna kopie.

Tyle że przerobiłem ten obraze jeszcze na plik EBOOT na PSP. Na konsolce działa bezbłędnie. Więc to chyba nie w złym zgraniu jest problem.