ePSXe - czyli jak skonfigurować


#1

Witam,

mam pytanie:

jak skonfigurować ePSXe żeby odpalić Final Fantasy VII (Dokładnie jest to kopia oryginalnej płyty do PSX)? Owszem działa mi FF VII tylko że 2x za szybko :frowning:

Ktoś już się tym bawił?


(Riskbreaker) #2

Nie wiem z jakiego pluginu graficznego korzystasz więc podam Ci konfiguracje dla Pete's D3D driver 1.77

Wchodzisz w Config->Video tam klikasz Configure. Otworzy Ci się okno z wieloma ustawieniami, szukaj ramki "Framerate"(trzecia od góry) i tam zaznacz "Use FPS limit" i "Auto detect FPS/frame skipping limit".

Po tym zabiegu wszystko powinno działać normalnie.


#3

Teraz z kolei mam problem z muzyką która jest jakaś zniekształcona.

Używam pluginów:

VIDEO: Pete's D3D driver 1.76

SOUND: Pete's MIDAS Audio Driver 1.7

CDROM: Mooby2 cd disk image driver 2.8

W dodatku nie działają animacje (gdy rozpoczyna się walka to obraz się zacina a potem ni z tąd ni z owąd rozpoczyna się walka), nie ma tego niebieskiego paska do wyboru ataku w trakcie walki...

Co się dzieje?

-- Dodane 19.12.2010 (N) 11:16 --

Albo czy ktoś mógłby podrzucić najnowszą wersję ePSXe i jak to skonfigurować?

Bo korzystałem z poradnika sprzed półtora roku :?


(Riskbreaker) #4

Wszystko co potrzebne ściągasz z tej strony -->PSEmu.pl

Ostatnia wersja ePSXe(1.70) wyszła w 2008 roku, pięć lat po poprzedniej wersji wiec aktualnych rzeczy się nie spodziewaj ;p

Co do problemów o których mówisz niestety są one dość powszechne. Emulatory rzadko sobie radzą z wyświetlaniem filmów a co do dźwięku to spróbuj plugin EthernalSPU, u mnie działał bez szwanku . Często przyczyna takich błędów jest zły obraz płyty, spróbuj wykonać jeszcze jedna kopie.


#5

Tyle że przerobiłem ten obraze jeszcze na plik EBOOT na PSP. Na konsolce działa bezbłędnie. Więc to chyba nie w złym zgraniu jest problem.