Equalizer Menedżera Realtek HD Audio z XP w Win7?


(Peter024) #1

A więc sprawa wygląda następująco.

Na XP korzystałem z equalizera wbudowanego w sterowniki karty dźwiękowej realteka.

Screen: http://img188.imageshack.us/img188/5486/equalizerz.png

Byłem bardzo zadowolony z ustawień które widać na screenie, dźwięk był czystszy, no, ogólnie dokładnie taki jaki chciałem uzyskać.

Wczoraj przeszedłem na Win7, ściągnąłem odpowiednie sterowniki do karty dźwiękowej i stary menedżer zamienił się na nowy, również z equalizerem, ale o zupełnie innym brzmieniu. Beznadziejnym IMO.

Screen: http://img713.imageshack.us/img713/8528 ... alizer.png

To samo ustawienie brzmi strasznie. I teraz proszę o jakiekolwiek pomysły, jak albo skombinować tamtego starego menedżera, albo uzyskać takie samo brzmienie na jakimś innym equalizerze. Próbowałem już dziesiątek ustawień na equalizerze nowego menedżera i na equalizerze foobara, ale żadne nie brzmi choć w połowie tak dobrze. Stare sterowniki z XP oczywiście nie działają.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:


(hevet) #2

Zainstaluj wersję 2.30, sam używam, w nowszych miałem ten sam problem.


(Peter024) #3

Dziwne, instalacja jakiejkolwiek starszej wersji skutkuje tym, ze i tak ciągle mam tego samego menedżera co na drugim screenie, mimo, że przed instalacją go odinstalowuje.


(hevet) #4

Będziesz miał tego samego menadżera, ale dźwięk powinien być podobny do tego jaki miałeś w XP.


(Peter024) #5

No, niestety dźwięk pozostaje taki sam, ale już coś pokombinowałem w foobarowym equalizerze i da się przeżyć, choć będę szukał dalej. Dzięki.