Era Bluconnect w smartfonie

Mam problem - o ile z modemem Huawei E173 w laptopie era bluconnect osiaga prędkości ok 2 Mb/s to po włozeniu tej karty do smartfona predkośc max to 0,1 Mb/s

O co tu chodzi jakie parametry trzeba wpisac do telefonu ?

Dzięki i pozdrawiam

Hej,

A jaki to dokładnie telefon? Może on nie obsługuje połączeń 3G, a tylko 2,5G?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Telefon to My Phone Next na 2 karty SIM obsługuje GPRS, EDGE, HSDPA+, HSUPA na 1 slocie  i 2 G na 2 slocie i na 1 slocie z normalną kartą ( nie era bluconnect ) prędkości sa dobre.Po za tym jest przystosowany do netu z Areo który jest też 2 G i tam oni zapewniają 0,5 MB/s więc …nie chodzi tu chyba o tryb G

Pozdrawiam

Technologie przesyłania danych i ich maksymalne prędkości:

Wszystko fajnie tylko włozyłem teraz kartę era blueconnect do 1 slotu który obsługuje nawet HSDPA+ i nic się nie zmieniło a prędkości są nawet gorsze.

A próbowałeś ustawić pierwszy slot z Erą BC na ciągłą pracę w 3G?

 

Jest tam tylko tryb auto GSM / WCDMA lub WCDMA i nic więcej.

 

Sadzę po prostu że ta cała usługa EB jest do… i nic się z tym nie zrobi lub jest ta karta jakoś przypisana do laptopa(modemu) bo kupowałem wszystko razem tj.laptop i blue connect z modemem.

Podejrzewam że gdzieś w ustawieniach sieci masz opcje łączenia się z nadajnikiem “Automatycznie”,“3G” itp…pogmeraj trochę w ustawieniach sieci.

Hej,

 

A jak wygląda zasięg sieci, gdy kartę włożysz na przykład do modemu i podłączysz do komputera? Łapiesz normalnie HSDPA? Jakie masz prędkości transferu?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany - trzeba było przypisać karcie na slocie 2 tryb połączeń video co automatycznie przestawiło tryb tej karty na 3 G.Okazuje się więc,że w tym smartfonie 2 sloty obsługuja 3 G.Teraz mam prędkości takie same jak z modemem Huawei w laptopie na poziomie 2 - 3 Mb/s co jest super jak na usługę Era Blueconnect.No i śweci się w telefonie ikona z napisem H+ co oznacz tryb HSDPA+