Era, Orange czy Simplus - pomóżcie wybrać

Witam,

Za miesiąc kończy mi się umowa w Orange. Miałam u nich umowę w Mixie podpisaną na 36 miesięcy. Nie chcę już więcej abonamentu, interesuje mnie tylko i wyłącznie pre-paid (czyli oferta na kartę). Mam tylko dylemat, którą sieć wybrać. Przeglądałam strony internetowe każdego z operatorów i nie wiem na co się zdecydować.

Najbardziej zależy mi na dobrym zasięgu. Nie biorę pod uwagę tylko sieci PLAY, ponieważ u mnie Play ma bardzo słaby zasięg (mieszkam w woj. śląskim). Brat miał Play Fresh tydzień, ale zrezygnował z niego bo telefon często gubił zasięg, brat nie mógł do nikogo zadzwonić albo przerywało po kilku sekundach rozmowę.

Znajomych mam w Plusie, Orange, Kilku w Erze, natomiast w Play i heyah nie mam nikogo ze znajomych. Moi rodzice są w sieci Era.

Nie ukrywam, że zawsze podobała mi się oferta sieci Heyah, dużo osób pisało na stronach internetowych, że w Heyah jest bardzo dobry zasięg, ale cóż … nikt ze znajomych nie korzysta z tej sieci i to jest jedyny problem :confused:

Co byści mi polecili?

Proszę też o opinie osoby, które korzystają z sieci Simplus, bo uważam, że też mają interesującą ofertę :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi,

Karolina

Heyah ma zasięg Ery, także Twoi rodzice Ci powiedzą.

Ja mam 36i6 i jest świetne.

Play ma zasięg taki sam jak Plus, bo działają na tych samych nadajnikach. Może to wina telefonu, że brat nie miał zasięgu? Bo najlepszą ofertę ma Play. Można wybrać opcję na rozmowy w Play bez ograniczeń i cały miesiąc gadać ile się chce i o każdej porze, to jest fajne.

Dziwne też mieszkam w woj Sląskim i zasięg Play jest bardzo dobry, wcześniej posiadałem Orange i zasięg był identyczny albo prawie identyczny. Zapewne były to jakieś problemy z telefonem.

Play ma taki sam zasięg jak Plus bo korzysta z nadajników Plusa oraz swoich :smiley: najlepszą oferte ma sieć PLAY sprawdz sam tu:

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play … index.html

plus dodatkowe pakiety itd… tu :

http://www.playmobile.pl/pl/promocja/pl … index.html

http://www.playmobile.pl/pl/oferta/play … index.html

Tak tylko rozmowy do PLAY są droższe. Ja mam Orange od 3 lat i jest dobrze, a Heyah ma bardzo tani internet.

A może GaduAIR ?

www.gaduair.pl

działa na zasięgu Plusa.

Jeśli zależy Ci na dobrym zasięgu np. w domu, w pracy, to najlepiej sprawdź mapy zasięgu każdego operatora (wpisz w wyszukiwarce: mapa zasięgu + nazwa operatora). Jeśli zależy Ci na tanich pakietach rozmów czy SMS-ów do znajomych, możesz wybrać sieć, w której większość z nich korzysta, chociaż nie jest to regułą, bo praktycznie u każdego operatora znajdzie się taryfa z niskimi cenami do wszystkich sieci. Z Play jest taki problem, że o ile Ty możesz mieć tanio, o tyle Twoi znajomi z innych sieci mogą drożej zapłacić za rozmowę (chodzi o kwestię umowy między operatorami). Jak już wspomniał jeden z przedmówców, Heyah to młodszy brat (siostra?) Ery, natomiast tak samo z pokrewieństwem jest w przypadku 36i6 i Plusa.

OK, tyle się rozpisałem, ale jeszcze nikt nie doradziłem. :stuck_out_tongue: Szczerze mówiąc, jeśli jesteś zadowolona z usług i ogólnie z obsługi w Orange po tych paru latach, to zostań w Orange. :slight_smile: Znasz ich “zachowanie”, masz tam znajomych, więc po co zmieniać. Może nawet numer Ci zostawią taki sam na pre-paid po zakończeniu umowy w miksie, ale to już musisz zapytać w salonie.

jest drożej ale to ja wybieram gdzie jest najtaniej dla mnie a nie dla znajomych :slight_smile: a z drugiej strony w dzisiejszych czasach są tak numery przenoszone ze już nie wiadomo kto w jakiej sieci jest a nikt nie będzie najpierw sprawdzał w jakiej sieci ten numer jest i dopiero dzwonił :smiley: :smiley: a Play daje do wszystkich sieci nawet tych dziwnych biedronkowych czy innych za ta samą kwotę połączenia czy sms

Play Play masz maximum 29gr/min, w Plusie jest np. 29gr/min (w odpowiedniej taryfie) podobnie, tylko że jak dzwonisz na Playa (wiadomo, na różne numery się dzwoni) to zbankrutujesz. Ery nie polecę ze względ una jakieś dziwne działanie przełączania się pomiędzy nadajnikami. Orange to nie wiem - tak jak wyżej radzą.