[Era] Zostać w abonamencie czy brać kartę?

Witam,

Mam pytanie odnośnie przedłużenia umowy, szukam kogoś kto siedzi w temacie i coś się orientuję, bo ja po prostu nie ogarniam wszystkich trików i kruczków poszczególnych telefonii żeby znaleźć coś dla siebie. Otóż potrzebuję abonamentu (lub odpowiednika na kartę) wahającego się przy 50-60zł miesięcznie. Bardzo dużo rozmawiam z jedną osobą w Erze, dlatego wolałbym w niej zostać, ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł gdzie by mogłoby być taniej to z chęcią wysłucham : ) Brać lepiej kartę czy abo?

Era rzeczywiście jest taka słaba w kwestiach karty ostatnimi czasy? Co się teraz opłaca? Abonament w Erze mam od ponad 13 lat, ale nie dają niczego ciekawego, i stąd moje niezdecydowanie. Z góry dzięki za wszelkie rady ; )

Cóż też miałem takie wahania i są dwie rzeczy do wyboru… Albo abonament i oferta rodzinna… ale przy małym abonamencie jest ona darmowa na pół roku, a potem trzeba płacić dodatkowe 10 zł… Ty + 1 osoba (bądź więcej zależy od umowy) nic nie płacicie za rozmowy… Aktualnie mam TAK TAKa gdzie wybrałem możliwość zapłaty miesięcznej 4zł i do wybranej osoby mam za 9gr minutę i 3 grosze w nocy…

Wybór zależy od Ciebie… gdyby nie Ona to bym już zrezygnował ogólnie z Ery - dlatego nie przechodzę na abonament… za niedługo może razem przejdziemy do innej sieci.

Hmm. Tak jak patrzę na Twoją taryfę to wydaje mi się, że ja mam trochę lepiej. Też jestem w Erze. Obecnie płacę abonament 51 zł. Mam sieć rodzinną do 3 osób oraz wliczony internet za 9 zł. Zazwyczaj jesteś w stanie wytargować coś w Erze na trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy. Dodatkowo (np. miesiąc przed końcem umowy), należy się upierać, że nie chcesz przedłużyć umowy - wtedy przełączają klienta do biura “podtrzymywania umowy”, czy jak kolwiek się to nazywa. Zyskasz jeszcze więcej, jeśli nie jest Ci potrzebny nowy telefon…

Abonament w Erze mam od ponad 13 lat, ale nie dają niczego ciekawego, i stąd moje niezdecydowanie.

Więc bierz na kartę, niekoniecznie ery. Wg mnie Play (29gr/min DO WSZYSTKICH i raz albo 3 razy w ciągu miesiąca 50% z tego, dość tani internet) i Orange na kartę są dość tanie. Poza tym kartę możesz zawsze wyrzucić do kosza jak ci się nie spodoba i wziąć inną, a z abonamentem to pomęczysz się z rok, dwa lub trzy (pewnie w zależnosci od abonamentu i telefonu).

ra-v , jaja sobie robisz? :smiley: Orange na kartę tanie? :razz:

Podam przykład. Za 6 zł w Orange masz przez miesiąc do jednej osoby 5gr za minutę i 1gr za smsa.

W 36i6 (Plus) masz za 1 zł na 3 miesiące takie same stawki. Orange to najdroższa sieć. Żadnych konkretnych promocji tylko mydlenie oczu np. darmową pocztą e-mail. Niech pakiety internetowe dadzą tanie a nie pocztę. =D>

Podsumowując. Polecam z tych wszystkich Plus GSM a dokładniej 36i6. Na drugim miejscu jest Play. =P~

Ale jak się dzwoni do wszystkich to nie do jednej osoby i stawki są inne.

Orange

  • 29 gr / min podstawowa

  • 75 gr do Play

  • 65 gr do Polsatu Cyfrowego

– nie wiem jak internet

Play

  • 29 gr / min podstawowa

  • 14.5gr / min - jeśli kupi się 10zł za 5zł (raz albo 3 razy w ciągu miesiąca)

  • 0 gr wewnątrz play na specjalnych warunkach

lub

  • jakieś grosze w play i na stacjonarne (chyba coś jak w Plusie)

Plus

  • jak dla mnie tanio do wszystkich sieci - 29gr / min , chyba że MaLuTeK proponuje coś innego - bo rozmawia z 1 osoba w Erze.

W każdym razie w Playu z tych 2 ostatnich nie korzystam.

No i kupuję w Playu 100MB Neta za 10zł, są tez inne pakiety.

master_zonk6 , czy 29gr do wszystkich to drogo?

MaLuTeK , to Ciebie zrobili tak jak mnie z Simplusem, uciekłem (do Mobilkinga) bo już się w tych taryfach i duperelach. Chciałem mieć coś w miarę jednolitego no i trafiłem na coś 100% jednolitego, teraz mam Play i nie narzekam. Z tego co wiem niestety Era (i Mobilking) ma kłopoty z zasięgiem, m.in. przy przełączaniu się między nadajnikami. Nie wiem jak na twoich telefonach.

Należy jeszcze wspomnieć, że Orange dodatkowo przymusza klienta do regularnego doładowania konta w innym wypadku, środki na koncie są zerowane, między innymi z tego powodu zrezygnowałem z Orange, bo to ja decyduję kiedy chcę doładować konto, a nie kiedy operator sobie tego żąda.

Pozdrawiam!

A czy ta osoba z którą dużo rozmawiasz ma telefon na abonament? Jak nie, to może przejdźcie oboje do Heyah, gdzie płacisz raz 96 gr i masz nielimitowane rozmowy w Heyah do końca danego dnia (opłata jest pobierana wraz z pierwszą nawiązaną rozmową na nr z Heyah w danym dniu).

simon1991nam , też drogo. Ja mam 29 gr pierwsza minuta i reszta za darmo.

Można wiedzieć w jakiej to ofercie? :slight_smile:

simon1991nam , 36i6

U mnie wszyscy mają Orange, więc i ja mam. Nie narzekam, ładuje 50 zł na trzy miesiące, wysyłam sobie i mam przez miesiac darmo z trzema osobami w Orange, idealnie mi to starcza. Potem przez dwa miesiące 50 zł (do innych mało co dzwonię, a SMS prawnie nigdy, od tego mam internet :slight_smile:

Osobiście nie narzekam…