[Era] Zostać w abonamencie czy brać kartę?

(Malutek) #1

Witam,

Mam pytanie odnośnie przedłużenia umowy, szukam kogoś kto siedzi w temacie i coś się orientuję, bo ja po prostu nie ogarniam wszystkich trików i kruczków poszczególnych telefonii żeby znaleźć coś dla siebie. Otóż potrzebuję abonamentu (lub odpowiednika na kartę) wahającego się przy 50-60zł miesięcznie. Bardzo dużo rozmawiam z jedną osobą w Erze, dlatego wolałbym w niej zostać, ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł gdzie by mogłoby być taniej to z chęcią wysłucham : ) Brać lepiej kartę czy abo?

Era rzeczywiście jest taka słaba w kwestiach karty ostatnimi czasy? Co się teraz opłaca? Abonament w Erze mam od ponad 13 lat, ale nie dają niczego ciekawego, i stąd moje niezdecydowanie. Z góry dzięki za wszelkie rady ; )

(LonngerM) #2

Cóż też miałem takie wahania i są dwie rzeczy do wyboru... Albo abonament i oferta rodzinna... ale przy małym abonamencie jest ona darmowa na pół roku, a potem trzeba płacić dodatkowe 10 zł... Ty + 1 osoba (bądź więcej zależy od umowy) nic nie płacicie za rozmowy... Aktualnie mam TAK TAKa gdzie wybrałem możliwość zapłaty miesięcznej 4zł i do wybranej osoby mam za 9gr minutę i 3 grosze w nocy...

Wybór zależy od Ciebie... gdyby nie Ona to bym już zrezygnował ogólnie z Ery - dlatego nie przechodzę na abonament... za niedługo może razem przejdziemy do innej sieci.

(smian) #3

Hmm. Tak jak patrzę na Twoją taryfę to wydaje mi się, że ja mam trochę lepiej. Też jestem w Erze. Obecnie płacę abonament 51 zł. Mam sieć rodzinną do 3 osób oraz wliczony internet za 9 zł. Zazwyczaj jesteś w stanie wytargować coś w Erze na trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy. Dodatkowo (np. miesiąc przed końcem umowy), należy się upierać, że nie chcesz przedłużyć umowy - wtedy przełączają klienta do biura "podtrzymywania umowy", czy jak kolwiek się to nazywa. Zyskasz jeszcze więcej, jeśli nie jest Ci potrzebny nowy telefon...

(ra-v) #4
Abonament w Erze mam od ponad 13 lat, ale nie dają niczego ciekawego, i stąd moje niezdecydowanie.

Więc bierz na kartę, niekoniecznie ery. Wg mnie Play (29gr/min DO WSZYSTKICH i raz albo 3 razy w ciągu miesiąca 50% z tego, dość tani internet) i Orange na kartę są dość tanie. Poza tym kartę możesz zawsze wyrzucić do kosza jak ci się nie spodoba i wziąć inną, a z abonamentem to pomęczysz się z rok, dwa lub trzy (pewnie w zależnosci od abonamentu i telefonu).

(Danielm86) #5

ra-v , jaja sobie robisz? :smiley: Orange na kartę tanie? :razz:

Podam przykład. Za 6 zł w Orange masz przez miesiąc do jednej osoby 5gr za minutę i 1gr za smsa.

W 36i6 (Plus) masz za 1 zł na 3 miesiące takie same stawki. Orange to najdroższa sieć. Żadnych konkretnych promocji tylko mydlenie oczu np. darmową pocztą e-mail. Niech pakiety internetowe dadzą tanie a nie pocztę. =D>

Podsumowując. Polecam z tych wszystkich Plus GSM a dokładniej 36i6. Na drugim miejscu jest Play. =P~

(ra-v) #6

Ale jak się dzwoni do wszystkich to nie do jednej osoby i stawki są inne.

Orange

• 29 gr / min podstawowa

• 75 gr do Play

• 65 gr do Polsatu Cyfrowego

-- nie wiem jak internet

Play

• 29 gr / min podstawowa

• 14.5gr / min - jeśli kupi się 10zł za 5zł (raz albo 3 razy w ciągu miesiąca)

• 0 gr wewnątrz play na specjalnych warunkach

lub

• jakieś grosze w play i na stacjonarne (chyba coś jak w Plusie)

Plus

• jak dla mnie tanio do wszystkich sieci - 29gr / min , chyba że MaLuTeK proponuje coś innego - bo rozmawia z 1 osoba w Erze.

W każdym razie w Playu z tych 2 ostatnich nie korzystam.

No i kupuję w Playu 100MB Neta za 10zł, są tez inne pakiety.

master_zonk6 , czy 29gr do wszystkich to drogo?

MaLuTeK , to Ciebie zrobili tak jak mnie z Simplusem, uciekłem (do Mobilkinga) bo już się w tych taryfach i duperelach. Chciałem mieć coś w miarę jednolitego no i trafiłem na coś 100% jednolitego, teraz mam Play i nie narzekam. Z tego co wiem niestety Era (i Mobilking) ma kłopoty z zasięgiem, m.in. przy przełączaniu się między nadajnikami. Nie wiem jak na twoich telefonach.

(roobal) #7

Należy jeszcze wspomnieć, że Orange dodatkowo przymusza klienta do regularnego doładowania konta w innym wypadku, środki na koncie są zerowane, między innymi z tego powodu zrezygnowałem z Orange, bo to ja decyduję kiedy chcę doładować konto, a nie kiedy operator sobie tego żąda.

Pozdrawiam!

(Simon1991) #8

A czy ta osoba z którą dużo rozmawiasz ma telefon na abonament? Jak nie, to może przejdźcie oboje do Heyah, gdzie płacisz raz 96 gr i masz nielimitowane rozmowy w Heyah do końca danego dnia (opłata jest pobierana wraz z pierwszą nawiązaną rozmową na nr z Heyah w danym dniu).

(Danielm86) #9

simon1991nam , też drogo. Ja mam 29 gr pierwsza minuta i reszta za darmo.

(Simon1991) #10

Można wiedzieć w jakiej to ofercie? :slight_smile:

(Danielm86) #11

simon1991nam , 36i6

(sla17) #12

U mnie wszyscy mają Orange, więc i ja mam. Nie narzekam, ładuje 50 zł na trzy miesiące, wysyłam sobie i mam przez miesiac darmo z trzema osobami w Orange, idealnie mi to starcza. Potem przez dwa miesiące 50 zł (do innych mało co dzwonię, a SMS prawnie nigdy, od tego mam internet :slight_smile:

Osobiście nie narzekam...