Eraser 5.84 i default.ers

Mam mały problem z najnowszym Eraserem 5.84*

Podczas zamykania programu lub systemu wyswietla komunikat o błednej ścieżce do pliku default.ers.

Wcale się temu nie dziwię, gdyżsam podaje ścieżkę:

C:\Documents and settings\All Users \ Documents\default.ers

a jak wiadomo w ścieżce dwa backslasche to bzdura.

Ale nigdzie nie mogę znaleść tej ścieżki. Ani w rejestrze, ani w katalogu programu, ani w WINNT…

Wie ktoś coś o jakimś rozwiazaniu?

*wersja 5.85 istniejąca na DP jest “niewiadomego” pochodzenia, gdyż na stronie producenta od dawna ostatnią jest 5.84.

Cześć, aby rozwiązać ten problem, musisz utworzyć folder o nazwie Documents w tej ścieżce:

C:\Documents and Settings\All Users

Wynik końcowy będzie wyglądał tak:

C:\Documents and Settings\All Users\Documents

Błąd przy zamykaniu zniknie, a po pierwszym zamknięciu - już bez błędu zauważysz że w utworzonym przez Ciebie folderze Eraser zapisuje sobie pliczki.

Pozdrawiam!

Nie, nie przeczytałeś chyba mojego postu.

Takie rozwiązanie jest… niemozliwe.

Czekam na inne.

jak niemożliwe a próbowałeś? bo ja tak zrobiłem i wszystko działa, no jakbym nie przeczytał Twojego postu to bym nie zakładał konta i nie odpisywał, bo specjalnie założyłem tu konto żeby Ci odpowiedzieć. No ale ok, czytam jeszcze raz i co? Wiem że dwa slashe w ścieżce to błąd - każdy kto zna się nawet słabo na PC o tym wie ale zrób jak pisałem, po co szukać jakiegoś folderu widmo jak mozna go samemu zrobić skoro potrzebuje tego ten program?

no ale jak chcesz inne rozwiązanie bo to jest “niemożliwe” to ja powodzenia życzę.

ew. możesz poprawić kod źródłowy programu :lol: :lol: tylko po co…

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że to Twój pierwszy post. :slight_smile:

Skoro tak, to OK, w poniedziałek (na moim komputerze w pracy) sprawdzę Twój przepis.

Wydawało mi się, ze problemem nie jest brak tego katalogu (no sam wtedy bym wpadł na to, aby go założyć), ale błąd w ścieżce!

A może faktycznie błąd ścieżki występuje TYLKO w komunikacie.

Dam znać o wynikach.

Pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 7:59

BlastXX - sprawdziłem.

Twoje rozwiązanie działa! Dzięki.

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

P.S. Nie wpadłem na to, że błędna ściezka jest tylko w komunikacie, w programie jest jednak dobra. No prawie dobra, gdyż nie uwzględnia róznych wersji językowych Windows…