eRecovery Przywrócenie plików

Witam

Czy jest jakaś szansa na przywrócenie plików z folderu eRecovery który miałem na dysku D ?? Ponieważ przypadkowo sformatowałem ten dysk i straciłem pliki i nie mogę teraz wykonać eRecovery do oryginalnego stanu Windows 7 64bit HP. Znacie jakieś programy które pomogą to odzyskać ?? Cofnąć w czasie czy cokolwiek bym mógł spróbować ??

Proszę podawać linki do programów albo nazwy ich bądź cokolwiek napisać udzielić się bym mógł coś spróbować zrobić z tym.

Odzyskiwanie recovery to moim zdaniem odzyskiwanie uranu czy plutonu z elektrowni w Czarnobylu. Pytanie tylko czy po sformatowaniu tej partycji robiłeś na PC?

Jeśli nie zrobiłeś zawczasu obrazu swojego systemu na płytkach DVD to w tej chwili nie masz żadnych szans na bezpłatne odzyskanie swojego systemu. Możesz odzyskać system kontaktując się z producentem swojego sprzętu i uiszczając odpowiednią opłatę, wtedy przyślą ci płytki z fabrycznym systemem do twojego modelu laptopa. Programy do odzyskiwania danych zupełnie nie nadają się do tego celu. Za pomocą takich programów możesz próbować odzyskiwać zdjęcia, dokumenty i inne swoje prywatne dane, ale nigdy nie odzyskasz obrazu systemu, ponieważ programy odzyskują dane z pewnymi stratami, dlatego w stosunku do systemu to nie zadziała.

Dodane 29.08.2011 (Pn) 23:59

Nikt nie pisze o odzyskiwaniu recovery, tylko kolega pyta, czy jest możliwość przywrócenia plików z folderu recovery, który miał na dysku D, czyli chodzi mu o odzyskanie utraconego systemu. Recovery to jest program do przywracania systemu z obrazu. Wszystko jest sformułowane logicznie i sensownie oprócz twojego plutonu czy uranu z Czarnobyla

@darmik24: Sam sobie zaprzeczasz… Jeżeli erecovery było na tej samej partycji co obrazy (a zapewne tak było) to tak jak napisałeś Ty i ja dane będą nie nadawały się do przywrócenia (ja ubrałem to w obraz odzyskiwania uranu z reaktora nr 4)

Ewentualnie istnieje trzecia, ukryta partycja z obrazami.

Dokładnie tak! Istnieje ukryta partycja, tylko kurczę nie wiem dokładnie czy jest tam obraz systemu, czy pliki programu recovery. Bo na dysku D lub nieraz E jest właśnie taki katalog o nazwie recovery, i jeśli się go uszkodzi, wtedy nie odzyska się systemu naciskając przycisk F8 i wybierając polecenie - napraw komputer. No ale ostatecznie to w tej chwili nieważne. Ważne jest to, co napisałem wcześniej, że nie da się odzyskać systemu, jeśli nie zrobiło się zapasowych płyt. Jeśli wypaliłeś płytki ratunkowe, to łatwo za ich pomocą przywrócić system w wersji fabrycznej, nawet jeśli uszkodzisz lub usuniesz recovery. Nie zaprzeczam sobie, tylko nieszczegółowo to opisałem, bo prawdę mówiąc nigdy nie zagłębiałem się w te szczegóły. Wystarczało mi, jak przygotować płytki ratunkowe do moich laptopów i jak uruchomić odzyskiwanie systemu z dysku, a jeśli z dysku nie działało z powodu uszkodzenia, to z przygotowanych płytek.

Tune Up Utilites ma taką funkcję