Erepublik - czyli stwórzmy nowy świat


(Dyba9) #1
Erepublik jest grą niezwykle rozbudowaną, umożliwiającą zrobienie kariery w polityce, biznesie i w wojsku. Jest to wirtualne odwzorowanie (na ile pozwala inwencja, możliwości, i wersja beta która zaraz przechodzi w V1. smilies/wink.gif ) prawdziwego świata. Polem gry jest realna mapa świata, jest ona podzielona na realne regiony, które należą do epaństw - odpowiedników realnych państw. Jest 40 państw, w tym eSzwecja, ePakistan, ePolska została podbita przez eNiemcy (moduł militarny, o tym powiem później), eNiemcy zostały podbite przez eSzwecję (smilies/szczerbaty.gif), eFrancja, eUSA itp itd.


Nasze możliwości działań w grze dotyczą trzech aspektów:


Biznes


-Możemy zostać pracownikiem, zarabiać pieniądze za codzienną prace, i wydawać to na jedzenie, broń, dom, odkładać.


-Założenie własnej firmy. Jeśli nazbieramy 40 uncji złota (to dużo, więc często są spotykane spółki), to możemy stworzyć firmę. Jest sześć branż: food, gifts, housing, hospital, waepon, ticket. Food - produkujemy jedzenie, bez którego spada nam żywotność, gifty - to prezenty które możemy komuś podarować zwiększając jego żywotność, housing- produkujemy domy, które dają właścicielom żywotność. Waepon - produkujemy broń która daje właścicielom większą siłę ataku podczas walki. Hospital - produkcja szpitali, niezwykle czasochłonna i kosztowna, szpitale sprzedajemy danym regionom. Ostatnie tickets - wytwarzamy bilety umożliwiające podróż do innego państwa.


-Można również założyć biznes wymieniając waluty. W Erepublik jest niezwykle rozbudowany system inflacji, oraz wartości danej waluty w stosunku do złota. Można zarobić grubą kasę kupując taniej i sprzedając drożej. ( Każde państwo ma własną walutę, oprócz tego występuje złoto przeliczane na każdą walutę osobno zależnie od ilości waluty na rynku.)


Polityka: To bardzo ciekawy aspekt gry.


-Zostajemy członkiem partii, promujemy ją wspieramy, gdy partia zdobywa miejsca w sejmie możemy usiąść na stołku senatora. Głosujemy na ustawy, kształtujemy podatki, wsparcie dla nowych obywateli.


- Zakładamy partie. Układamy dobry plan, werbujemy członków, zdobywamy wyborców. W czasie wyborów zdobywamy głosy i zdobywamy miejsca w parlamencie.


- Zostajemy prezydentem. Jako szef partii występujemy w comiesięcznych wyborach na prezydenta. Prezydent ma moc proponowania ustaw, tworzenia paktów militarnych wszczynania wojen.


Wojsko:


Ćwiczymy naszą siłę, co zwiększa ilość naszych obrażeń, kupujemy broń. Istnieje swoista kasta najemników, jeżdżących z wojny na wojnę i walczących za pieniądze.


A teraz nieco o sytuacji w Erepublic.To jak odzyskamy niepodległość jest jeszcze w fazie planów. eSzwedzi proponowali układ tworzący z nas lenno eSzwecji za oddanie bez walki naszych terenów (eSzwedów jest ok 3 - 4 razy więcej niż ePolaków), ale dają nam spore ograniczenia w związku z nim. Teraz Polacy siedzą w eCzechach, i na polskich regionach eSzwecji. Ciułamy złoto na odbudowę naszego kraju. smilies/wink.gif


www.erepublik.com/en