Eror explorer.exe po wejsciu w panel sterowania

Witam mój problem polega na dziwnym błędzie ?:stuck_out_tongue: nie wiem jak to dokładnie nazwać… problem polega na tym że gdy wchodze do panelu sterowania po świeżym odpaleniu kompa panel sie zawiesza po chwili wyskakuje komunikat “błąd explorer” restartuje sie znika pasek startu po znika okno po chwili wszystko wraca do normy a panel sterowania otwiera sie normalnie :confused: nie wiem co to jest ale chciał bym to naprawić … mam nadzieje że ktoś zna sposób naprawienia tego problemu…

zamieszczam dokładniejsze dane na temat błędu szukałem w necie na ten temat i podobno jest to wina IE :confused: nie wiem co robic…

Opis

Problem spowodował, że ten program przerwał interakcję z systemem Windows.

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangB1

Nazwa aplikacji: Explorer.EXE

Wersja aplikacji: 6.0.6002.18005

Sygnatura czasowa aplikacji: 49e01da5

Podpis zawieszenia: 8c0c

Typ zawieszenia: 517

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowy podpis zawieszenia 1: 48c0de3511dcf07a5b30e3192f546c22

Dodatkowy podpis zawieszenia 2: d286

Dodatkowy podpis zawieszenia 3: 1f9c99f2b558900c6210fa13d2b93b06

Dodatkowy podpis zawieszenia 4: 267d

Dodatkowy podpis zawieszenia 5: e1a9b35baf0c953c86bdd06e9f03876f

Dodatkowy podpis zawieszenia 6: 7b9d

Dodatkowy podpis zawieszenia 7: ad31c83e9c7100954d67fef0fd1accfb

Proszę o waszą pomoc … :slight_smile:

masz sp3? daj loga z hijacka

wiem ze zainstalował mi sie sp2 nie wiem czy 3 :stuck_out_tongue: podaj jak podac loga i hijacka :stuck_out_tongue: bo nie wiem dokładnie

Dodane 31.10.2009 (So) 16:19

Dpbra pokapowałem sie :stuck_out_tongue: prosze chyba oto chodzi

Running processes:

C:\Windows\system32\Dwm.exe

C:\Windows\system32\taskeng.exe

C:\Windows\system32\taskeng.exe

D:\Gry\Programy\Advanced SystemCare 3\AWC.exe

C:\Windows\System32\igfxtray.exe

C:\Windows\System32\hkcmd.exe

C:\Windows\System32\igfxpers.exe

C:\Windows\System32\WLTRAY.EXE

C:\Program Files\DellTPad\Apoint.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe

C:\Windows\system32\igfxsrvc.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe

D:\Gry\Programy\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Gry\Programy\ObjectDock\ObjectDock.exe

C:\Program Files\DellTPad\ApMsgFwd.exe

C:\Program Files\DellTPad\HidFind.exe

C:\Program Files\DellTPad\Apntex.exe

C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe

D:\Gry\Programy\Nowe Gadu-Gadu\spellchecker_gg.exe

C:\Windows\explorer.exe

D:\Gry\Programy\Opera\opera.exe

D:\Gry\Programy\firefox\firefox.exe

C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe

D:\Gry\Programy\Nowy folder\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

O1 - Hosts: ::1 localhost

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O4 - HKLM…\Run: [igfxTray] C:\Windows\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [HotKeysCmds] C:\Windows\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM…\Run: [Persistence] C:\Windows\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM…\Run: [broadcom Wireless Manager UI] C:\Windows\system32\WLTRAY.exe

O4 - HKLM…\Run: [Apoint] C:\Program Files\DellTPad\Apoint.exe

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [MSConfig] “C:\Windows\system32\msconfig.exe” /auto

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe”

O4 - HKCU…\Run: [sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun

O4 - HKCU…\Run: [Nowe Gadu-Gadu] “D:\Gry\Programy\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe”

O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [WindowsWelcomeCenter] rundll32.exe oobefldr.dll,ShowWelcomeCenter (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /detectMem (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - Startup: Stardock ObjectDock.lnk = D:\Gry\Programy\ObjectDock\ObjectDock.exe

O13 - Gopher Prefix:

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

O23 - Service: Nero BackItUp Scheduler 4.0 - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe

O23 - Service: Dell Wireless WLAN Tray Service (wltrysvc) - Unknown owner - C:\Windows\System32\WLTRYSVC.EXE

End of file - 4237 bytes

Dodane 31.10.2009 (So) 19:42

naprawde nikt nie wie co jest nie tak … ?

Wie ale dopiero dzisiaj zajrzał :slight_smile:

Explorer zawiesza się przy którejś ikonie w panelu sterowania, moduł cpl lub NameSpace nie może się poprawnie załadować lub pozostały resztki po odinstalowanym oprogramowaniu.

Najlepiej wejść w klucz rejestru i usunąć dany wpis cpl ale najpierw trzeba znaleźć to/te, któro/e robi/ą problem

Przykład dla Dell WLAN Utility Narzędzie bezprzewodowej karty sieciowej Dell WLAN

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls

“bcmwlcpl.cpl”="%SystemRoot%\System32\bcmwlcpl.cpl"

Ścieżki

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

64bit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Control Panel\Cpls

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\ControlPanel\NameSpace

opis Panel sterowani na:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989&st=60&p=332698&