Error 0135: CPU Fan Failure

Dzień dobry, mam problem z moim biosem otóż gdy włączam komputer po chwili wyświetla się “Error 0135: CPU Fan failure” napiszę jeszcze że wentylator od procesora jest dobrze podłączony pod właściwe wejście na płycie głównej i ma prawidłowe obroty. Chciałbym jakoś pominąć ten napis bo przez niego nie mogę zainstalować systemu windows 10 z pendrive. W biosie nie mam takiej opcji jak “CPU Fan Speed” proszę o szybką pomoc.

Witaj @MarienkoPL na Forum DobreProgramy

Wygląda na problem niepoprawnego montażu lub podłączenia
Sprawdź jeszcze raz

Zrób może zdjęcie z wnętrza

Spróbuj przywrócić BIOS do ustawień domyślnych.
Jak nie pomoże to odłącz i podłącz kabel od chłodzenia CPU.
Ewentualnie zobacz, czy nie jest wentylator zabrudzony.

W niektórych gotowych zestawach komputerowych zarejestrowane wcześniej błędy np. zatrzymanie wentylatora CPU wymagają ręcznego zresetowania dziennika zdarzeń (lub resetu BIOSu).

Poszukaj opcji clear event log, clear error log lub czegoś podobnego w BIOSie, ewentualnie wykonaj reset ustawień używając w tym celu odpowiednio oznaczonej zworki (zwykle podpisana CLR_CMOS), procedura resetu powinna być wyjaśniona w instrukcji obsługi tego komputera.

Miałem podobny przypadek choć w laptopie. Wentylator okazał się uszkodzony. Jak masz możliwość podłącz na próbę inny, czy również będzie błąd.