Error #105 na starym dysku

Witam, mam problem z moim starym dyskiem Samsung 20GB.

Mianowicie kiedy chciałem go sformatować Windowsem XP wyszkoczył jakis bład i formatowanie sie nie rozpoczęło. Później próbowałem Norton Partition Magic 8.05 tam otrzymałem informacje o błędzie #105.

Na dysk moge normlanie przenosić pliki i nic sie z nimi nie dzieje, ale nie moge usunąć starych plików któe tam już są, miedzy innymi wersja BETA Windows Vista.

Czy dysk nadaje sie do wyrzucenia czy da się go jakoś odratować? Prosze pomóżcie mi

Usuń z niego wszystkie partycje - ma być jak nowy,załóż i sformatuj na NTFS.

ale problem jest taki, ze w Norton Partition Magic pokazuje mi system plików “BAD” - mniemam, ze znaczy to że sa bad-sectory.

Udało mi sie spod windowsa go prawie sformatować, bo jak już miał sie pojawic komunikat że formatowanie zakonczone pomyslnie to komunikat brzmiał że system windows nie był w stanie dokonczyć formatowania…

Tak wiec teraz zostałem z dyskiem który ma system plików RAW zamiast NTFS i nie moge już z nim nic zrobić…

Czy da sie cos zrobić, skoro Partition Magic się na niego wypina i pokazuje błąd?

Witam…

Dołączam się z takim samym pytaniem… mi też “padł” dysk 80 Gb… mogę na niego nagrywać… nawet usuwać… ale jak chcę Partition Magic 8.0 go sformatować to nie mogę… dysk jest na żółty kolor i napis BAD… co można z tym zrobić… ???

Pozdrawiam… Irenty

Irenty

Zostawić program PM w spokoju.

Użyj narzędzi systemowych,usuń z niego wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS.

Użyj narzędzi producenta dysku do diagnostyki.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart