Error 1327, invalid drive G

Witam!

Właśnie powyższy komunikat pojawia mi sie, gdy próbuje zainstalować trial nowego Photoshopa. Ściągnięty z oficjalnej strony, żeby nie było. Pierwszy raz zainstalował mi sie bez problemów, potem go usunęłam, teraz chcę zainstalować ponownie i nic. Dodam, ze do końca zostało mi jeszcze kilka dni, wiec to raczej nie z powodu zakończenia okresu triala. Sprawdziłam w narzędziach administracyjnych/ zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami, i teoretycznie jest tylko to, co powinno być. Dysk C, swap E, partycja D, CD ROM O i DVD F.

Drugim (możliwe, ze powiązanym z pierwszym) problemem jest utrata odtwarzacza DVD. Mam napęd combo, Cd i DVD w jednej kieszeni. Tymczasem chodzą mi tylko płytki CD, tych DVD lapek w ogóle nie widzi. Kurcze, prawda jest taka, że bawiłam się trochę Alcoholem, ale do licha, nie usuwałam sobie napędu! A przynajmniej nie działałam w takim zamiarze…

Mhm… należałoby przeanalizować sytuację, jaka działa się pomiędzy okresem bez Photoshopa (czas kiedy był odinstalowany). Czy były zmieniane litery napędów i czy dodawane były wirtualne napędy. Spróbuj usunąć wirtualne napędy (jeśli takie istnieją) i sprawdź ścieżkę instalacji.

No teoretycznie próbowałam właśnie utworzyć wirtualny napęd, ale chyba mi sie nie udało (patrząc na informację uzyskaną po otworzeniu: zarządzanie dyskami). Natomiast te nieudolne próby podjęłam zanim jeszcze instalowałam Photoshopa po raz 1. I wtedy się udało, teraz nie.

Przy okazji będę bardzo wdzięczna za możliwie jak najbardziej przystępny opis czynności, które powinnam wykonać, aby naprawić to, co narozrabiałam.

Prześledź ten temat: http://www.adobeforums.com/webx/.3bc28a5e .

Powinien pomóc w rozwiązaniu problemu.

Przejrzałam, zastosowałam Windows Install Cleaner i nic :frowning:

Jeszcze sam przejrzę dzisiaj po południu ten temat i jeśli coś znajdę to napiszę.

Czołem

W XP prawdopodobnie wystarczy pstryknąć na Mój komputer prawym klaw. myszki -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami -> …i zmienić literkę dysku (najlepiej CD - nie polecałbym zmiany dysku !). Przeładować komputer. Instalacja powinna zadziałać :-). Być może nawet można potem przywrócić poprzednią literkę.

Jeśli to nie pomoże, albo jeśli ktoś lubi grzebać w rejestrach - to polecam ten atrykulik: http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q110636.

Pozdrawiam

Marek

mam ten sam problem tylko ze invalid drive U … niech ktoś komu się udało to rozwiązać sie wypowie bo żadna z tych wskazówek nie pomogła do tej pory… proszę !!

A. Click Start, and then click Control Panel.

B. In Control Panel, double-click Administrative Tools, and then double-click Computer Management.

C. In the Computer Management tree, click Disk Management.

D. Right-click the CD-ROM or DVD-ROM or disk containing the operating system, and then click Change Drive Letter and Paths.

E. Click the Change button and change the original drive letter. Click OK, and then click Close.

Pomaga! !!