Error BIOS'u

Ajć już wiem, gdzie jest błąd, nie expand.exe, tylko samo expand. Przecież to jest polecenie konsoli, a nie aplikacja (musiało mi się przypętać exe, jak przystosowywałem komendę do Twojego pliku, już poprawiam).

To, że to expand.exe było źle, to się już sam domyśliłem : P

Tylko, ja wpisywałem expand H:\i386\fastfat.sy_ c:\fastfat.sys i nic to nie dawało , tak jak mówiłem, pisało, że nie można utworzyć pliku…

W menu start->uruchom, wpisz: secpol.msc

Przejdź do Zasady lokalne->Opcje zabezpieczeń, i w pozycji: Konsola odzyskiwania: Zezwalaj na kopiowanie na dyskietkę oraz dostęp do wszystkich dysków i folderów, zmień na Enable.

Potem w konsoli odzyskiwania wpisz:

AllowAllPaths = TRUE

AllowWildCards = TRUE

expand X:\i386\fastfat.sy_ c:\winnt\system32\drivers\

Gdy wpisuje to secpol.msc, mówi, że nie może odnaleźć pliku…

Masz zatem XP Home.

W menu Start->Uruchom, wpisz regedit i w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Setup\RecoveryConsole

kliknij 2x myszką na w wartość SetCommand, zmień jej wartość na 1. Dalej w konsoli tak samo.

Po wpisaniu:

AllowAllPaths = TRUE

lub

AllowWildCards = TRUE

Mówi, że komenda nie jest rozpoznawana…

Tego rega zmieniłem, co mogłem zrobić źle?

Przepraszam, zapomniałem o komendzie SET.

Wpisz:

SET AllowAllPaths = TRUE

SET AllowWildCards = TRUE

Rawr, wpisałem te komendy, lecz nadal przy wpisywaniu tego expand ~~~~ pisze, że nie można utworzyć pliku…

Błagam, pomocy…

Spróbuj z innej konsoli. Na tej stronce Klik, punkt 2 (2. “Super trik”). Jest jeszcze na dole inny obraz konsoli do wypalenia na dysk.

Ehh, miałem nadzieje, że po skopiowaniu tego pliku (fastfat.sys) moje problemy się skończą, ale niestety nie…

Nadal podczas grania wyskakuje mi Error BIOS’u z tym plikiem fastfat.sys …

Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić, poza formatem? :frowning:

Ale to ciągle jest problem pliku fastfat.sys?

Tak, za każdym razem z fastfat.sys …

O dziwo, pokazuje się tylko, gdy mam zacząć grać (Tzn. chodzi mi tu o Team Fortress 2, grę mogę włączyć, lecz po połączeniu się z serverem wyskakuje mi to)

Lub, kiedy komputer zaczyna “świrować” tzn. zaczyna się wieszać, nic nie mogę zrobić i po chwili mi wyskakuje (Głośno przy tym burczy) …

Nie wiem dlaczego, ale gra taka jak np. Counter Strike 1.6 działa normalnie (Mogę grać nawet 3 godziny, i nic mi się nie schrzani…)

Skąd burczy: z obudowy, z głośników?

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Z obudowy.

Przed złapaniem tego wirusa było wszystko dobrze, tylko po jego usunięciu zaczął się problem z tym fastfat.sys

http://www.imagic.pl/public/pview/178031/Czujniki.JPG

Sprawdź napięcia w Biosie, bo z tego co podałeś, nie jest z nimi dobrze. Wyczyść wszystkie wiatraki i wnętrze komputera z kurzu (zajrzyj też do zasilacza).

Jesteś pewny, że nic po tym wirusie nie zostało? Może przeskanuj system online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Emm, nie za bardzo rozumiem jak sprawdzić te napięcie…

Zaraz postaram się wyczyścić : )

Wchodzisz do biosu przy starcie komputera (na dole ekranu jest wtedy napis Press DEL to enter setup), napięć szukaj w oknie PC Health status, Hardware Monitor itp.

Odkurzyłem, ale raczej mi to nie pomogło, bardziej zaszkodziło …

Teraz komputer działa z 2 razy wolniej, i od czasu do czasu wydaje dziwne dźwięki, jakby próbował coś włączyć (Nie spali mi się przez to coś?)… (Jestem ciekawy, czy przez to będę musiał kupić nowy procesor czy coś innego…)

A temperatura jednak spadła, z 50 do 43 , ale nadal mam problem z tym fastfat.sys…

A co do tych napięć, nadal nie rozumiem ; o

Mam je jakoś pozmieniać ?

Pochwal się nimi tutaj :slight_smile:

Nic nie zmieniaj i tylko daj je nam. Chcę sprawdzić zasilacz. Po prostu Everest wykazuje problemy, ale on może się mylić.