Error CT0712 podczas startu EPSON DX8450


(Damian Grzeli) #1

Witam dzisiaj postanowiłem podłączyć drukarkę która kurzyła się na szafce.

Po włączeniu pojawia się komunikat: Error CT0712 Press the OK button to replace ink cartridges.

Chciałbym się dowiedzieć jak to naprawić.

Drukarka nie była używana od kilku miesięcy.

Drukarka: EPSON STYLUS DX8450

Dzięki za pomoc.


(Longhorn2009) #2

Winne są kartidże, ale z racji że Epson robi je bez głowic drukujących (w przeciwieństwie np. do Hewlett-Packard), a po kilku miesiącach bezczynności tusz na pewno zasechł to drukarka nadaje się do czyszczenia w wanience ultradźwiękowej lub do utylizacji.


(Veers) #3

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest zastosowanie się do treści komunikatu: nacisnąć OK i wymienić wkład z atramentem.

Złą wiadomość jest taka, że jeśli drukarka była od miesięcy nie używana, to może się okazać że wymiana wkładu z atramentem nie pomoże, jeśli głowica zaschła. Wtedy można tylko próbować płynu do mycia głowic (drogo i niełatwo go zdobyć), serwisu (ale nie producenta!), bądź w ostateczności samemu (jeśli mamy smykałkę do majsterkowania). Tak czy inaczej - jeśli i to nie pomoże - można się z drukarką spokojnie pożegnać.


(stalesz) #4

http://www.medical-supermarket.com/Shop … ctID=75145

CT0712 to fabryczny kod kartridża …chyba Cyan.Przeczyśc dysze spirytusem np.kosmetycznym.Która drukarka atramentowa toleruje półroczną przerwę w pracy.! Dysze zasychają…Ostatecznie możesz to zrobić ciepłą wodą.Przed montażem wysusz.

Spróbuj druku tylko 'czarnego" W ustawieniach drukarki wyłącz kolory…Dokładnie nie pamiętam,może pomóc opcja Drukuj w odcienich szarości.