Error Klawiatury - komunikat biosu

Wszystko o sprzęcie kompterowym i sterowniakch. Komputer miał kartę graficzną bez wentylatora. Pewnego dnia tak się przegżała, że nawet nei chciał się załączyć wymieniłam na inną, miałam pod ręką Nvidia Geforce Ti200 włożyłam. Ona działała zawsze i gdy od tamtej pory siedzi ta karta jest błąd. Pojawia się komuniakt “keyboard error or no keyboard present”. Zmieniłam klawiaturę na inną dobrą i tak samo nadla pojawia się komunikat mimo że tamta klawiatura jest w 100% sprawna bo przy innym komputerze działa normalnie. Czytałam co nie co na forach i piszą tam że to może być błąd stacji dyskietek, lub też dysku. Co do stacji dyskietek to jej już chyba nikt nie używa, ale ja jednak wolę zostać przy niej. Wsadzałam dyskietkę ostatnio i co dziwne zawsze stacja działała poprawnie teraz już nie więc myślę, aby ją odłączyć, bo ona i tak nie służy pomocą. No tak ale jeśli ją odłączę i będzie nadal ten błąd co dalej… Jeżeli co kolwiek jeszcze jest potrzebne do rozwiązania problemu proszę pisać podam. Pozdrawiam :slight_smile:

To błąd klawiatury:

• uszkodzona klawiatura

• zobacz na piny we wtyczce może pogięte (PS2) lub wsadzasz do gniazda myszy?

• uszkodzony kontroler klawiatury

• reset biosu baterią.

• może pójdzie klawiatura USB

Klawiatura jak pisałam jest w 100% sprawna sparawdzałam na innych komputerach. Piny też ma całe . Nie jestem człowiekiem który nie odróżnia kolorów zielonych od fioletowego . Klawiatura ma wszytko sprawne. Reset biosu nie był potrzebny. Klawiatura na USB podobnie jak mysz z resztą poszła , bo niestety nic nie działa pod PS2 . Czy płyta główna do wymiany ?

Nieraz rozwiązuje wiele takich problemów, sprawdź w biosie, może porty PS2 są wyłączone?

Możliwe również, że coś padło na płycie związane z portami PS2, kontroler lub inne, ale ważne , że działają mysz i klawiatura na USB.