Error: no such device - GRUB po przeinstalowaniu Ubuntu 14.04

Witam,

Po przeinstalowaniu (podczas instalacji ubuntu zaznaczylem usun Ubuntu i zainstaluj na nowo)Ubuntu 14.04 podczas uruchamiania komputera wyswietla sie taki komunikat [zalacznik]. Posiadam dwa dyski na jednym (640gb) Windows 7 i drugi (40gb) Ubuntu. Aktualnie siedze na LiveCd. Prosze wszystkich o pomoc.

Pozdrawiam!

 

 

#pisze bez znakow diakrytycznych poniewaz mam ustawiony system na Angielski oraz klawiature.

post-263308-0-41541000-1406306696_thumb.

Ściągnij to: http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/

Nagraj na pendrive lub płytę, odpal (normalne livecd) i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Nie ma innych mozliwosci, 508mb przy predkosci 65KB/Sec to 2h jesli do godziny 20:00 nie biedzie innych propozycji to pobieram ten program. Moze sa inne mozliwosci?

Jest możliwość pobrania samego programu, bez livecd.

Tutaj masz opisane (“odptaszkowany” post): http://askubuntu.com/questions/226061/how-to-install-the-boot-repair-tool-in-an-ubuntu-live-disc

Po formatowaniu partycji (a to zapewne zrobiła opcja Usuń Ubuntu i zainstaluj na nowo) zmienia się UUID partycji - to ten ciąg po ‘no such device’. Jeżeli jesteś na livecd, odpisz uuid dla tej partycji (w terminalu wpisz blkid i wynajdź po nazwie urządzenia lub etykiecie partycji). Podczas bootowania najedź na pozycję z Ubuntu, naciśnij ‘e’ i zastąp uuidy które tam występują tym przepisanym ciągiem. Jak ci system wystartuje, to wpisz w terminalu:

 

sudo update-grub2

sudo grub-install /dev/sdX (x - twoje a, b czy które to tam urządzenie masz).

 

Wiem, prostackie, ale zadziała :slight_smile: Alternatywą jest chroot na tym livecd i zainstalowanie gruba jak powyżej, ale… to dużo pisania :slight_smile:

Dziękuje bardzo :slight_smile: Ten sposób naprawił mój problem, pamiętaj “wiszę” Ci piwko :wink:

Dziękuję innym za pomoc :wink: