Error : no such device

Witam. Mam taki problem.Dysk hdd podzielony na 2 partycje. Na jednej miałem Windows 10 a na 2 próbowałem zainstalować Fedore 23 coś nie wyszło i wyskakiwał mi teks przy odpalaniu "error: no such device … grub (i jakieś cyfry )"Usunąłem i sformatowałem dysk z Linuxem ale dalej pojawiał się komunikat.Zainstalowałem Windowsa na ssd i wszytko dobrze bootuje się z ssd. Na hhd nie odpale:/.Na necie tylko komendy jakieś na linuksa, nic nie znalazłem. Widocznie linux coś mi na mieszał w bootowaniu.

Jeszcze dodam że na nawet z pendrive nie instalował mi się Windows 10,ten sam błąd.Musiałem z płyty.

anderg , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post dodając polskie znaki i znaki interpunkcyjne. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Te"jakieś tam cyfry" by się przydały w rozwiązaniu problemu. Gruba instalujesz ze wsparciem dla UEFI? Próbowałeś efibootmgr?

Problem rozwiązany.Wina Master Boot Record (MBR).Płyta windowsa odzyskała sektor rozruchowy. Pendrive program Daemon nadpisał mbr. Dzięki za uwage.