Error "piix4_smbus host smbus controller not enabled" przy b

Witam, do testów zainstalowałem sobie maszyne wirtualną na oprogramowaniu VMware Workstation 9 po jednym dniu konfiguracji systemu przy bootowaniu wyskakuje error “piix4_smbus host smbus controller not enabled” po tym pojawia się plansza z tapeta i myszka i nic. Czy może ktoś z was miał podobny problem.

dla ułatwienia dodam, że przetrzasnełem już neta w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu. Wykonałem operacje polegającą na dodaniu do pliku /etc/modprobe.d/blacklist.conf linii blacklist i2c-piix4. Czynność ta tylko zamaskowała komunikat który już nie występuje ale dalszy efekt jest ten sam. Przerobiłem także solucje zamieszczoną na tej stronie http://kb.vmware.com/selfservice/micros … d=1004384- część poświęcona juz zainstalowanemu systemowi, niestety bezskotecznie.

Dystrybucja to Ubuntu 12.10 z powłoką Gnome3 bodajże 3.6

Moim zdaniem są to dwa niezależne problemy:

  • “error piix4_smbus […]” występuje również na VirtualBox i dodanie “blacklist i2c-piix4” go rozwiązuje.

  • brak pulpitu - nie wywróżę. Szklana kula mi się popsuła. Możesz zainstalować system na nowo, albo szukać w logach co poszło nie tak.