Error przy instalowaniu windowsa

Witam, przy używaniu oryginalnego nośnika usb jak i liveusb pobranego z neta, po ustawieniu w biosie bootowania i krótkim okienku windowsa pojawia się błąd “system Windows nie może odczytać ustawień <ProductKey> z pliku odpowiedzi instalacji nienadzorowanej” i komputer się zamyka. Nie jestem w stanie zreinstalowac systemu windows, nie wiem co może być tego przyczyna i jak temu zaradzić. Pozdrawiam

Całkiem nienaturalny błąd. Preactivated? Pirat?

 

To istnieje jakiś Windows liveusb?

Myslisz, ze w przypadku gdybym instalowal pirata pisałbym na forum zdziwiony, ze nie działa? Windows jest aktywowany w tym momencie normalnie, powtarzam chciałem go tylko przeinstalowac

specyfikacja pc

Windows 10 Home 64 box

2x4 gb ram hyperx 2133 ddr4

i5-6500

Gigabyte gtx 1060 g1 gaming

 MSib150m-mortar

silentiumpc vero l1 500w

toshiba 1tb

adata sp550

Więc wykorzystaj opcje resetowania. Do tego nośnik ci nie potrzebny https://www.asus.com/pl/support/faq/1013064

Czy efekt bedzie identyczny jak przy recznym formatowaniu? Czy w przypadku gdy mam jakis wirus to nie zostanie on dalej przeinstalowany?

Przy opcji resetowania bez zachowania danych efekt jest jak po tradycyjnej reinstalce. Żadne dane nie są zachowywane. Formatowanie partycji w tym przypadku nie jest przeprowadzane, zostaje bodajże folder windows.old z poprzednim OS.

Wlasnie chce tego uniknac. Jest jakis sposob by sformatowac dyski i na czysto wtedy windowsa? Wydaje mi sie ze mojemu windowsowi sie grubo pomieszalo i trzeba na twardo go naprostowac. Moze wtedy ruszy z usb? Wydaje mi sie, ze moj nagle znikajacy dzwiek+ ten problem to sprawka wirusa

Są 2 możliwości:

  1. Plik odpowiedzi instalacji nienadzorowanej (osobno zapisany gdzieś na dysku lub nośniku) zawiera błąd - najpewniej jest to nieprawidłowy klucz licencyjny.

  2. Nośnik instalacyjny Windows 10 został utworzony przy pomocy jakiegoś narzędzia do modyfikowania np: nLite itp. Plik odpowiedzi wbudowany w instalację Windowsa zawiera błąd - również podejrzewam nieprawidłowy <ProduktKey> czyli klucz.

Na 100% nie jestem pewien czy to nieprawidłowy klucz ale jak ja robiłem reinstalkę Win 10 (po sformatowaniu dysku) to system podczas instalacji w ogóle nie pytał się o klucz tylko od razu bez pytania przypisał i aktywował stary klucz OEM od poprzedniej instalacji Win 10.

Kompa skladali mi 2 tyg temu w serwisie. Dostalem go z zainstalowanym windowsem.Jak dotad bylo bezproblemowo. Co powinienem zrobic w tej sytuacji? Nie mowmy oczywiscie o serwisie bo to ostatecznosc.

Pozdrawiam

Jeżeli instalacja Windowsa 10 wchodziła w zakres serwisowania (było zapłacone lub gwarancja) to może to zrobić serwis. To może trwać nawet do 2 tyg. Jeżeli nie chcesz tyle czekać to możesz to sam.

  1. Odczytaj aktualny klucz licencyjny Windows 10

  2. Ściągnij oryginalny (najnowszy) obraz płyty ze strony MS

  3. Zgraj najważniejsze dane lub dokumenty na osobny dysk

  4. Zainstaluj na nowo system - każ sformatować dysk (partycję) tuż po uruchomieniu instalacji

  5. Jeżeli system poprzedni był prawidłowo aktywowany to nowy powinien automatycznie otrzymać stary klucz bez wpisywania - jeśli nie to wpisz ręcznie.

  6. To wszystko

Ale nie wlacza sie instalator bo wyskakuje ten blad odrazu i sie wylacza

Instalka Win 10 to płyta DVD czy pendrive USB ? Pobierz na nowo i zapisz na nowej płycie lub na pendive za pomocą programu Rufus.

Nie ma samego obrazu na stronie ms. Jest tylko aplikacja ktora nagra windowsa na dany nosnij( ja wybieralem pendrive). Potem bootowanie i dalej to samo co na pendrivie z pudelka

Pozdrawiam

Mógłbyś to dokładniej wyjaśnić po “Potem bootowanie…” ?

Wlaczam kompa, zaczyna bootowac z usb, pojawia sie logo windows, zaczyna instalacje i wyskakuje ten blad z tym kodem

Na 2 nosnikach: oryginalnym i ze strony microsoftu ten sam blad. Nie zalezy mi na zadnych danych wiec jak jest jakies pewne rozwiazsnie to chetnie sprobuje. 

Obraz Win 10 pobierałeś stad? - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

W komputerze (BIOS/UEFI) jako urządzenie startowe powinien być ustawiony dysk HDD/SDD. Wyjątkowo podczas startu instalacji jednorazowo wybierasz pendrive jako urządzenie bootujące - najczęściej jest to klawisz F5 albo F8 opisane jako “Select boot menu” albo coś w tym stylu. Jesli tego nie zrobiłeś to podczas restartu znowu startuje pendrive.

Jak ustawie ssd lub hdd to nie ruszy windows installer. Tak z tej strony

MUSI BYĆ USTAWIONY HDD albo SSD !!! Windows installer wybierasz tylko z tego “Boot menu” - popatrz dokładnie jak komp startuje, w pewnym momencie pojawia się napis “Select F5 to Boot menu” (albo coś podobnego i to raczej na początku startu) Jak wciśniesz F5 to pojawi się lista dysków i urządzeń USB podpiętych do kompa. Wybierasz z menu twój pendrive i zaczynasz instalkę. Przy następnym restarcie już nic nie robisz.

To prawda, pojawia sie  logo plyty glownej z tym napisem ale nie reaguje na przycisk.

Poczekaj troszeczkę aż pojawi się dodatkowo inny napis : “USB ports initialized” - komp musi zainicjalizować jeszcze porty USB aby “widzieć” co tam jest podpięte. Po tym napisie zareaguje ci na 100%.