Error safe

pfff od wczoraj pojawilo mi sie cos takiego jak Error Safe, chyba kazdy wie, co to… moj antywir tego nie wykrywa, nie wiem jak sie tego badziewia pozbyc

zrobilam hijackthis…, wyglada to tak

i nie wiem co dalej :confused:

pomocy hilfe help ajuto…

moja znajomosc kompiutera jest … mmm… powiedzmy ze ograniczona :confused:

Plik usuń ręcznie będąc w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt

hmmm a mozesz po polsku do mnie mowic ? :smiley: jak mam sie dostac do trybu awaryjnego, jesli klawiatura podlacza mi sie dopiero po starcie windowsa?..(a to juz chyba oddzielny problem)

co to jest smitfraudfix? … tak samo sie to nazywa w niemieckim kompie/windowsie/…?

teraz tak to wyglada

ale dalej nie wiem jak znalezc cos powiazanego z errorsafe?

takiego pliku jak C:/rapport.txt nie ma :confused:

Log czysty.

W takim razie spróbuj w nieco inny sposób uruchomić system w trybie awaryjnym:

Start >>> uruchom >>> wpisz polecenie msconfig i kliknij OK >>> przejdź na zakładkę BOOT.INI >>> zaznacz opcję /SAFEBOOT i potwierdź. W tym celu kliknij Zastosuj i OK.

Od tego czasu system od razu będzie się uruchamiać w trybie awaryjnym, a nie normalnym. Wykonasz wtedy czynności z SmitFraudFix. Potem zrobisz tak samo tylko tym razem odznaczysz opcję /SAFEBOOT, aby system uruchamiał się z powrotem w trybie normalnym.

O SmitFraudFix poczytaj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 329#539329

dzieki za pomoc :slight_smile:

a moge cie jeszcze raz wykorzystac?

bo ja nie rozumiem skad sie biora, i jakie maja znaczenia te wpisy

a teraz ide sie bawic z tym SmitFraudFix

naja… was noch…

zrobilam

SmitFraudFix v2.155

Scan done at 22:09:36,64, 25.03.2007

Run from D:\Programy\SmitfraudFix\SmitfraudFix

OS: Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600] - Windows_NT

The filesystem type is NTFS

Fix run in safe mode

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» SharedTaskScheduler Before SmitFraudFix

!!

W tych wpisach są pokazane domyślne wyszukiwarki, strony startowe i tym podobne rzeczy dotyczące ustawień przeglądarki Internet Explorer. Jeśli sam któregoś adresu nie ustawiałeś to ten dany wpis możesz skasować HijackThis.

hmmm ja w ogole nie uzywam internet explorera… albo przynajmniej nic o tym nie wiem… da sie to tak odlaczyc, zeby sie wiecej nie pokazywalo? (da sie w ogole calkiem ie wykasowac z windowsa?)

sprawa druga, temat rzeka, na pewno 100 razy byl juz poruszany, ale chcial a bym tak przy okazji sie zapytac, jak usunac pliki z kosza, zeby na prawde byly usuniete :slight_smile: heh czy ja jeszcze po polsku mowie? :stuck_out_tongue:

Większość ustawionych tam stron to puste, o czym świadczy ustawienie about:blank. Nie jest to nic groźnego.

IE nie da się całkowicie (co do pliku) usunąć z systemu Windows ponieważ jeśli nawet go się usunie poprzez opcję Dodań/usuń składniki systemu windows dostępną w aplecie Dodań/usuń programy to i tak zostaną jego składniki. Poza tym nie jest zalecane usuwanie przeglądarki Internet Explorer ze względu na to, że wiele programów (w większości komunikatorów internetowych) potrzebuje jego do prawidłowego działania.

Tak więc jeśli nie chcesz mieć IE to po prostu z niego nie korzystaj, ale pozostaw w systemie…

Zajrzyj tutaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=73004

A w razie gdyby pojawiły się jakieś problemy przy usuwaniu zawartości kosza, zajrzyj tutaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=82876

wielkie dzieki :slight_smile: zaraz sobie popatrze :slight_smile: moze sie dowiem cos nowego

Czy to juz bedzie naginanie twojej uprzejmosci (no dobra, na pewno bedzie), jesli sie zapytam o firefoxa? A dokladnie, gdy gram w literaki (kurnik) czasami wywala mi calego firefoxa. Przy innych grach sie nic nie dzieje.

Pojawia mi sie wtedy cos takiego:

Czy da sie temu przeciwdzialac? (niegranie odpada :P)

sorki za rozwalke forum …