Error systemowy i straszne lagi komputera

Witam. Od dzisiaj co około 5 min wyskakuje mi błąd:


Po kliknięciu OK błąd wyskakuje ponownie, i ponownie… itd itd. Po zignorowaniu go i próby korzystania z systemu po kolejnych 5 minutach tworzą się kolejne, identyczne błędy:

Błąd znika po otworzeniu Menedżera zadań. Ale co z tego skoro po kolejnych 5 minutach widzę znowu te cholerne okienko. W dodatku od czasu występowania tego błędu komputer zaczął strasznie wolno chodzić, szczególnie jest to widoczne podczas:

  • ładowania kilku kart jednocześnie w Google Chrome (gdzie kiedyś było to normą);
  • przełączania się między tymi kartami;
  • oglądając filmy na YT i streamy na Twitch są widoczne 4 sekundowe lagi;
  • jest problem z przewijaniem filmu na YouTube gdzie oczywiście wcześniej nie było to problemem
  • przełączając się między np. aplikacją Spotify i grą
    Generalnie mogę tak podawać i podawać te przykłady bo jest ich multum. Specyfikacja mojego komputera:
    i5-4460, GTX 960 4GB, MOBO ASRock H81M-DG4, Goodram Play DDR3 1600MHz 2x 4GB
    Dzięki za wszelką pomoc

Zacząłbym od sprawdzenia czy problem nie dotyczy usług.
Zapoznaj się z tym (szczególnie początek): https://communities.bentley.com/products/building/performance/w/building_performance__wiki/38850/run-time-error-91-after-windows-1803-update

Po wykonaniu powyższych kroków problem nadal występuje.

Wykonaj czysty rozruch, i uruchom kontroler plików systemowych z poziomu linii poleceń:
sfc /scannow

1 polubienie