ErrorSafe-jak sie tego pozbyc?

ratunku!

Norton wykrywa mi przy skanowaniu ErrorSafe ale nic z nim nie robi,o co chodzi??

czy ktos wie jak to wywalic,przyznam bez bicia ze sama go sobie bezmyslnie zaladowalam

ale co teraz?

zeby bylo ciekawiej-log z HijackThis wcale go nie pokazuje :frowning:

Daj log z Silenta i hijacka

Mogłeś kontynuować już ten temat

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#540852

Tym razem daruję

Poprostu to odinstaluj

Folder na czerwono usuń ręcznie

przepraszam i dziekuje za wyrozumialosc :slight_smile:

myslalam ze lepiej zaczac nowy temat-szukalam na calym forum i nic nie znalazlam o tym cholerstwie wiec…

a jak mam to odinstalowac jak nie moge tego znalezc na kompie?

A nie ma tego w Dodaj/Usuń ??

Zastosuj sie do rady gutka

Skan systemu:

Spybot Search & Destroy

Ewido

nie ma go w dodaj/usun

:shock:

no dobrze,to najswiezszy log z Hijacka:

a to z silent runners:

"

W logach również go nie widać :roll:

Czy po skanie EWIDO nadal wykrywa? Wrzuć raport z EWIDO :slight_smile:

Zastosowałeś się do tej porady, ewido powinien go wykryć:

Wyczyść katalog TEMP

Start=>Uruchom=>%temp%=>I usuń wszystko co sie tam znajduje

A jaka jest lokalizacja syfu

Użyj jeszcze narzędzia VundoFix

Zobacz Remove Rogue.ErrorSafe - Download Prevx1

http://virusinfo.prevx.com/viruscenter. … 4785000015

Dodatkowo zobacz:

http://www.remove-errorsafe.org/

woww!!

dzieki :lol:

poprobuje wszystkiego,ewido juz wrzucilam i wykryl tylko 7 niegroznych cookies a W Nortonie pokazuje sie cos takiego po skonczonym skanowaniu:

“additional non-viral threats remain” i odsyla mnie na strone internetowa

o wlasnie taka:

http://securityresponse.symantec.com/av … risks.html (i nic wiecej nie moge zrobic-moge tylko zakonczyc caly proces a w szczegolach pokazuje ze to ten errorsafe i ze nazwa pliku to setup.exe)

tylko ze nie dosc ze sie na tym nie znam to jeszcze po angielsku :frowning: zrozumialam tylko ze sie nie zalicza do wirusow i musze miec cos tam extra w Nortonie zeby go usunac,tak?

na stronke wysyla mnie sam Norton wiec chyba moge ja tu podac??

podal lokalizację tego pliku

Co do listy na stronie(securityresponse.symantec.com) pokazuje ona progrmy zakłócające pracę scanera - bardzo luźne tłumaczenie - bo mowa o kategoriach :wink:

sorki ze sie tak pozno znowu odzywam ale poniewaz wszystko jest dla mnie nowe to zabiera mi to mnostwo czasu

a wiec zrobilam scan ewido-wykrywa tylko jakies 3 cookies a przed chwila zrobilam scan spybotem i znalazl oprocz errorsafe kilka innych na czerwono no to usunelam

ale! !!

a lokalizacja to (prawdopodobnie-znaczy to znalazlam w szczegolach wynikow Nortona):

The file C:\Documents and Settings\Meg\Local Settings\Temp\NI.UERS_0001_N76M1904\setup.exe is a Security risk

threat

jestem az tak glupia czy co?

aha-wczoraj wyczyscilam zupelnie folder TEMP…

help :cry:

Startujesz do trybu awaryjnego z obsługą linii komend:

Start >>> Uruchom >>> cmd

Wpisz komendy, każdą potwierdż za pomocą ENTER:

RD /S /Q "C:\Documents and settings\Nazwa twojego konta\Ustawienia lokalne\Temp"

RD /S /Q "C:\Documents and settings\Nazwa twojego konta\Ustawienia lokalne\Temporary internet files"

no nie moge,chyba sie zaraz utopie,znowu cos sie dzieje czy to podpucha?

jak uruchamiam kompa wyskakuje mi na pasku czerwona tarcza a jak na nia klikam to pokazuje komunikat z windows security center ze moj antywir nie dziala bo jest wylaczony

a na pasku niby jest aktywny i jak sprawdzam w control panel to w komunikacie windows security center wszystko mam “on”

czy to mozliwe ze skasowalam jakis potrzebny plik w spybocie S&D,ale nie sadze bo ta tarcza pokazywala mi sie juz wczesniej ale nie chciala sie otworzyc i znikala za jakis czas,a spybot wykryl mi i skasowal cos takiego:

windows Security Center.AntiVirusDisabled

jak widzicie jestem bardziej zielona niz sama myslalam…

Wyłącz Windows Security Center

Panel sterowania >>> Zapora>>> Wyłącz [niezalecane] albo lepiej

Panel sterowania >>>Centrum zabezpieczeń

Klikamy w Zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń i w nowym okienku usuwamy wszystkie ptaszki monitoringu :slight_smile:

dobrze,wylacze 8)

ale czy ten moj Norton dziala w koncu czy nie? jak to sprawdzic i czy to nic groznego?

Z tego co zauważyłem, to Nortom ma to do siebie, że komputer czysty widzi tylko wtedy, gdy jest wlączona automatyczna aktualizacja systemu Windows. Jeżeli jest ona wyłączona, to Norton uznaje to jako zagrożenie i ją włącza - dlatego jak ktos ma wyłączone i chce miec nadal wyłączone, to niestety trzeba to kontrolować :slight_smile:

A dlaczego ma nie działać?