Esd usb - Czy da sie przywrocic poprzedni stan?

Witam, 

Brat potrzebował instalke win 10. Ściągnął ja z oficjalnej strony. Nie miał żadnego pendrive, więc ściągnął to na mój dysk zewnętrzny. Przychodzę wczoraj do domu i jedyne co komputer widział to nazwę dysku ESD-USB i z tego co widzę to jest to bootowalny win 10. System pokazuje, że miejsce na dysku wynosi max 32 GB, zamiast bodajże 500GB.

Co wiąże się z tym, że nie ma moich danych. 

Jedyne co chce się dowiedzieć to, czy ten proces da się odwrócić i żebym miał swoje dane, a dysk pojemność jaka powinien mieć. 

Bo nie wiem czy już mam być wkurzony, czy spokojny bo da się to odwrócić. 

Powinieneś być wkurzony - 32GB z początku dysku już straciłeś w zależności od stopnia fragmentacji i rozmiaru plików może i całość :wink: co do reszty może być problematyczne z powodu utraty tablicy partycji :wink: Jest masa softu do odzyskiwania danych, o ile masz dysk na którym mógłbyś zapisywać te pliki to próbuj np recuva :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/sevsnape/Robimy-plyte-lub-pendrive-z-Hirensem-Hirens-dla-kazdego-1,63447.html

Pobierz, wypal na płycie i uruchom z tej płyty komputer. Podepnij dysk i sprawdź czy będziesz mógł otworzyć dysk.

http://mojeprogramy.com/hirens-boot-cd

Osobiście kiedyś się bawiłem w odzyskiwanie danych i marnie to wyszło, dlatego jestem negatywnie nastawiony do powodzenia ich odzyskania xD

 

Jeżeli chcesz odzyskać dane z dysku nie możesz pomijać proponowanych rozwiązań. H`irens Boot zawiera program do odzyskiwania danych Recovery Tools.

http://forum.programosy.pl/odzyskiwanie-skasowanej-partycji-za-pomoca-programu-dmde-vt135323.html