Eset blokuje dziwne adresy, chrome nie działa


(Pawelkorzeniewski) #1

Witam

Korzystam z programu ESET, skanując system nic nie wykrył, pomimo tego przestała mi działać przeglądarka Chrome, nie działa żaden wpisany adres ani jakakolwiek opcja, która otwiera nową zakładkę. Do tego wszystkiego ESET zaczął blokować dziwne adresy stron, które nie były wpisywane. Te same strony ESET zgłasza przy korzystaniu z innej przeglądarki.

OTL: http://wklej.org/id/374136/

Extras: http://wklej.org/id/374138/

Edit:

Nikt nie odpisuje więc postanowiłem dodać parę szczegółów. Eset pokazuje taki komunikat: http://img34.imageshack.us/img34/52/bladty.jpg

Oprócz tych komunikatów (różne strony blokuje - wszystkie mają takie pokręcone adresy), nie zauważyłem żadnych problemów, oprócz tego, że nadal Chrome nie działa. Zawiesza się cała zawartość zakładki, nie ważne czy to strona internetowa, czy opcje programu. Po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu to samo - co mnie nie dziwi bo zostały wszystkie dane z poprzedniej instalacji: zakładki, itp.

Edit:

Przy pełnym skanowaniu systemu pojawiły się takie świństwa:

Win32/Olmarik.UL koń trojański

Win32/Injector.BXB koń trojański

prawdopodobnie Win32/Genetik koń trojański

prawdopodobnie Win32/Agent koń trojański

po ich usunięciu problem nadal pozostaje.

-- Dodane 09.08.2010 (Pn) 15:26 --

Więc pozostaje tylko format?


(kamil19116) #2

U ciebie blokuje jakies ip podczas polaczen z netem-u mnie wystepowalo to przy kazdej stronie jaka by to nie byla.To prawdopodobnie atak jakiegos ip-u mnie takie komunikaty i te ww. wirusy rozjebaly system(byly trzy ip i blokowalo je tym komunikatem-bezskutecznie.u mnie na osiedlu padly w ten sam sposob trzy kompy akurat moich kumpli) i nawet zwieszal sie system na awaryjnym trybie.Brak kontroli.jakims cudem ominelo zabezpieczenia i wlazlo i nie zdazylem nic skopiowac bo po minucie szlak trafil system-nawet nie chcial sie formatowac.Najlepiej zrob formata i to pomoze poki nie wyniknie cos gorszego.Taka sytuacje jak ty mialem w czerwcu akurat gdy sie wakacje zaczely.Pomogl format i wszystko smiga.A co do blokowania stron to normalne nie poradzisz nic na to.


(Pawelkorzeniewski) #3

W moim przypadku miałem rootkita, który został usunięty przez ComboFix. Wszystko już jest w normie, problem został usunięty.