Eset - brak internetu przez pewien czas


(Wojteko10) #1

Mam Eset Smart Security, łącze się z internetem przez wifi. Po włączeniu do sieci mam dostęp ograniczony, a internet zaczyna działać po ok.2 minutach (jest to dość uciążliwe gdy włączasz komputer żeby coś szybko sprawdzić) i wszystko wraca do normy. Problem zaczął się gdy zainstalowałem Eset-a. Dodam, że mój system to Windows 7.


(Cedar) #2

Firewall z ESETA tak już chyba ma - też nie mogłem z nim dojść do ładu, przekopałem "pół internetu", przeróżne porady próbowałem - bez skutku- przeszedłem na zwykłego NODa + Comodo i mam spokój.

PSD. Wczorajsza promocyjna płytka z GP? :wink:


(binet-xp) #3

Ja używam Eset Smart Security w wersji 4.2 i wszystko jest ok, ja raczej bym szukał problemu z komunikacją karty wifi z routerem. Problem może być w przypadku gdy blisko siebie są 2 lub więcej sieci na jednym kanale, wtedy są duże zakłócenia i pojawiają się problemy z szybkością nawiązania połączenia. Szczególnie jest to widoczne gdy sieci są szyfrowane.


(Cedar) #4

binet-xp , Ja nie mam WiFi i też miałem podobne problemy na dwóch systemach, nawet pomoc techniczna ESETa nie umiała mi z tym pomóc.


(binet-xp) #5

Ok, zdarza się i tak, ale jesteś pewien ze inne czynniki nie miały na to wpływu. Ja ESETA mam na dwóch kompach w domu oraz na ok 100 w firmie (XP i Win7) i problemów nie ma.