ESET Endpoint Antivirus na serwerze Windows 2012 R2?

Witam,

 

W wymaganiach systemowych dla ESET Endpoint Antivirus nie ma wymienionego systemu Windows 2012 R2, dlatego chciałem zapytać czy można zainstalować i używać ESET Endpoint Antivirus na serwerze Windows 2012 R2 jako antywirusa?

 

pozdrawiam

można

 

Pytam, ponieważ podczas instalacji ESET Endpoint Antivirus otrzymałem komunikat, że lepiej jest zainstalować ESET File Security for Microsoft Windows Server i zastanawiam się czy instalacja Endpoint Antivirus będzie miała jakiś negatywny wpływ na działanie serwera?

nie będzie to miało negatywnego wpływu na działanie serwera

Masz licencję jednostanowiskową czy biznesową.  Korzystasz z ERA Server?

Podejrzewam, że Eset został zoptymalizowany po prostu pod WS i być może ma jakieś dodatkowe funkcjonalności.  

Z mojego doświadczenia wynika, że:

  • Na Windows Server 2012 64-bit nie zainstalujesz NOD32 Antivirus ani ESET Smart Security, ponieważ w trakcie instalacji pojawia się komunikat o nieobsługiwanym systemie operacyjnym.
  • Na Windows Server 2012 64-bit możesz zainstalować ESET Encpoint Security (z funkcjonalności wydaje mi się on odpowiednikiem ESET Smart Security) lub ESET File Security
  • Na potrzeby serwera możesz zakupić: ESET Endpoint Antivirus NOD32 Suite - serwery i stacje robocze http://sklep.eset-antywirus.pl/produkt/eset-endpoint-antivirus-nod32-suite Wówczas w licencji 5-stanowiskowej, możesz zainstalować na 4 stanowiskach ESET Endpoint Antivirus, a na 1 serwerze Eset File security.

 

Mam licencje biznesowa “ESET Endpoint Antivirus”, jednak jest to pakiet bez wsparcia Windows Server.

Mam możliwość zainstalowania ERA Server i zamierzam to zrobić w niedalekiej przyszłości, ale jako osobną maszynę wirtualną na VMware ESXi.

 

 

Udało mi się zainstalować ESET Endpoint Antivirus na testowej wersji Windows Server 2012 R2, jednak go nie aktywowałem, aby nie stracić licencji.

 

ESET Endpoint Antivirus NOD32 Suite jest droższy od ESET Endpoint Antivirus i przed podjęciem decyzji o migracji do innego pakietu, chciałem zasięgnąć Waszej opinii.

Licencji nie stracisz, to nie OEM. Mam w ERA 200 licencji. Jeden komp wypada, nowy przejmuje jego licencję.  Tak samo jest z nod32

 

Prawda jest taka, że te wszystkie AV są cienkie. Jak pojawia się zagrożenie to Eset sobie z tym nie radzi i muszę podejść do komputera i zastosować adwcleaner i mbam inaczej syfu nie usuniesz. Według mnie szkoda kasy na antywira, ale niestety większość firm musi je mieć, choć i tak są bezskuteczne. Jeszcze jest, że jak odpalisz ERA agent na koncie ograniczonym, to agent nic nie zrobi, musi mieć prawa administratora. 

 

Jeśli firma od Ciebie wymaga AV na WS, to instaluj Endpointa, nie ma sensu przepłacać za coś co i tak w niczym Ci nie pomoże.  AV ma być tylko dla pozorów, żeby firma była czysta w razie jakichś problemów.  

 

Właśnie cały czas zastanawiam się czy na serwerze niezbędny jest AV :slight_smile: Ale jeśli w zasadzie miedzy ESET Endpoint Antivirus a ESET File Security for Microsoft Windows Server nie ma znaczącej różnicy, to dla spokoju zainstaluje Endpointa i nie będę przepłacał.

Kika dni temu zainstalowałem ESET Endpoint Antivirus na serwerze produkcyjnym. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.