Eset internet security a windows defender

(Adrianoss) #1

Witam, proszę was o radę, czy jak zainstaluje eset internet security 2019 to czy windows defender sam mi sie wyłączy? czy trzeba go jakoś samemu wyłączyć?

(rgabrysiak) #2

Powinien wyłączyć się sam.

(FadeMind) #4

Windows 10 po wykryciu innego DOSTAWCY ochrony AV z automatu wyłącza Windows Defendera.

tl:dr NIE MUSISZ nic robić w rejestrze aby dodatkowo wyłączać Windows Defendera. ESET sam o to dba.

(krystian3w) #5

Szkoda, że Bidefender Free tak nie dba i jeszcze potem oba na zmianę krzyczą na pliki aktualizacji BDF w jakimś Windowsowym katalogu temp.

(FadeMind) #6

Są antywirusy #januszeprogramowania i są AntyWirusy, które od lat trzymają swój poziom (subiektywne testy AV są przereklamowane) :wink:

(Superkasmir) #7

Są testy na youtube że dają próbke powiedzmy 300 nowych i 600 starych wirusów i sprawdzają + jakieś linki.Ogólnie to w skuteczności między płatnymi a darmowymi to nie ma żadnej różnicy.Spokojnie można taki AVG myśle używać bez większego ryzyka o wirusy.

(FadeMind) #8

AVG sprzedaje dane marketingowe :joy:

(LORDEK) #9

W dodatku zamula nieźle system. Już Panda Dome chyba lepsza jak patrzymy na darmówki.

Kurde… miałem wykupić przedłużenie na ESET IS.

(krystian3w) #10

Mnie tam panda dome chyba spowolniła start o jakieś 10 sekund i jeszcze nie dogaduje się z programem:

Za 5 uruchomieniem dopiero wróciła ikona Pandy do paska zadań (obok zegara).

(LORDEK) #11

Ja znowu mam inne doświadczenia, więc reguły najwidoczniej nie ma choć na AVG i Avasta narzeka najwięcej osób. Teoretycznie to dwa najpopularniejsze darmowe antywiry, no ale u mnie wywalenie tych dziadów i instalacja Pandy raczej pomagała. Co nie zmienia faktu, że te darmówki to trochę takie placebo. Licencja na ESET IS nie jest wcale jakąś wygórowaną kwotą - nowa licencja u partnera, u którego kupowałem to 258 zł na 3 lata, przedłużenie 177 zł.

http://sklep.eset-antywirus.pl/produkt/eset-internet-security

https://www.eset.pl/O_nas/Centrum_prasowe,news_id,15006

Firma dostała nagrodę Resellera roku więc zaufane źródło.

(Adrianoss) #12

Czy ten eset internet security 2019 bardzo zamula system? czy dużo zużywa ramu? Mam tylko 4 giga pamięci.

(Adrianoss) #13

Proszę o odpowiedź.

(krystian3w) #14

Sam antywirus intel i3 trzeciej generacji nie zamulał, więc osobna zapora i inne bajery raczej też nie.