Eset internet security a windows defender

Witam, proszę was o radę, czy jak zainstaluje eset internet security 2019 to czy windows defender sam mi sie wyłączy? czy trzeba go jakoś samemu wyłączyć?

Powinien wyłączyć się sam.

Windows 10 po wykryciu innego DOSTAWCY ochrony AV z automatu wyłącza Windows Defendera.


tl:dr NIE MUSISZ nic robić w rejestrze aby dodatkowo wyłączać Windows Defendera. ESET sam o to dba.

3 polubienia

Szkoda, że Bidefender Free tak nie dba i jeszcze potem oba na zmianę krzyczą na pliki aktualizacji BDF w jakimś Windowsowym katalogu temp.

1 polubienie

Są antywirusy #januszeprogramowania i są AntyWirusy, które od lat trzymają swój poziom (subiektywne testy AV są przereklamowane) :wink:

Są testy na youtube że dają próbke powiedzmy 300 nowych i 600 starych wirusów i sprawdzają + jakieś linki.Ogólnie to w skuteczności między płatnymi a darmowymi to nie ma żadnej różnicy.Spokojnie można taki AVG myśle używać bez większego ryzyka o wirusy.

AVG sprzedaje dane marketingowe :joy:

W dodatku zamula nieźle system. Już Panda Dome chyba lepsza jak patrzymy na darmówki.

Kurde… miałem wykupić przedłużenie na ESET IS.

1 polubienie

Mnie tam panda dome chyba spowolniła start o jakieś 10 sekund i jeszcze nie dogaduje się z programem:

Za 5 uruchomieniem dopiero wróciła ikona Pandy do paska zadań (obok zegara).

Ja znowu mam inne doświadczenia, więc reguły najwidoczniej nie ma choć na AVG i Avasta narzeka najwięcej osób. Teoretycznie to dwa najpopularniejsze darmowe antywiry, no ale u mnie wywalenie tych dziadów i instalacja Pandy raczej pomagała. Co nie zmienia faktu, że te darmówki to trochę takie placebo. Licencja na ESET IS nie jest wcale jakąś wygórowaną kwotą - nowa licencja u partnera, u którego kupowałem to 258 zł na 3 lata, przedłużenie 177 zł.

http://sklep.eset-antywirus.pl/produkt/eset-internet-security

https://www.eset.pl/O_nas/Centrum_prasowe,news_id,15006

Firma dostała nagrodę Resellera roku więc zaufane źródło.

Czy ten eset internet security 2019 bardzo zamula system? czy dużo zużywa ramu? Mam tylko 4 giga pamięci.

Proszę o odpowiedź.

Sam antywirus intel i3 trzeciej generacji nie zamulał, więc osobna zapora i inne bajery raczej też nie.

A to trzeba zrobić następne :

Regedit jako administrator i klucz hkeylocalmachine/system/currentcontrolset/services/healthservices klucz start zmodyfikuj z 2 na cztery. Zamknij regedit. Na pasku tym na dole prawy przycisk myszy menedżer zadań, a w nim uruchamiane, wyłącz defender notification. Zamknij menedżer zadań i zrestartuj pc/laptop.

Po co??

A potrzebny ci zbędny proces w systemie, jak używasz pakietu np. Eset IS?

1 polubienie