Eset Internet Security vs Bitfender - Win 10

Hej!
Jako, że nie mam zaufania co do skuteczności wbudowanego w Windows 10 antywirusa, chciałbym kupić sprawdzoną opcje, żeby mieć pewność. Długi czas korzystałem z Eseta Internet Security i sprawdzał mi się bardzo dobrze. Wyższej wersji Smart Security nie chciałem, ponieważ ma dodatkowo tylko bezpieczne gromadzenie haseł oraz szyfrowanie folderów i dysków usb, coś czego nie potrzebuje.
Jednak przeglądając neta, porównania pokazują, że Bitfender jest skuteczniejszy. Zastanawiam się czy to duża różnica i warto się przerzucić na Bitfendera, czy pozostać przy Esecie?
Jak się Wam to sprawdza?

Tu masz dosyć rzetelne testy:


Dla pojedynczego PC raczej Bitdefender, ale dla większej ilości PC dosyć fajne rozwiązanie ma Sophos. Ważne, żeby pakiet miał anty-ransomware.

Ja u swoich klientów używam Bidefender gravity, jest skuteczny w zasadzie bezobsługowy.

Pewności to nigdy mieć nie będziesz. Co do skuteczności to różnica w wykrywalności między większością AV jest minimalna bo sięgająca raptem ok. pół procenta.
Czytałem nieraz logi z FRST i każdy kto je wrzucał miał AV z górnej półki a i tak stawał się klientem jakiegoś forum bezpieczeństwa.