ESET nie działa prawidłowo i blokuje "przyciski programów"

ESET

Usługa ESET Service jest oznaczona jako usługa interakcyjna. System jest jednak skonfigurowany tak, aby nie zezwalać na usługi interakcyjne, dlatego ta usługa może nie działać właściwie.

Na forum ESET - nigdy nie spotkali się z taką sytuacją i od kilku miesięcy nadal nie wiedzą co powoduje u mnie problem.

Podczas kolejnych reinstalacji systemu, pewne sprawy się niejako dziedziczy. Dotyczy to pewnych wpisów rejestru, a nawet w rozruchowym. Wystarczy raz uwalona data czasu komputera i potem eset głupi. Programy codziennie aktualizowane, czy choćby codziennie sprawdzające aktualizację, wyrzucają błąd. Inne, to dopiero po większej różnicy czasu. Po naprawie systemu rok temu, wyrzuciło mi nawet błąd google, przeglądarka zawieszała się. Po naprawie i zsynchronizowaniu czasu systemowego z internetowym, potem wszystko stało się aktualne, mimo, że trzeba było przeinstalować trochę programów.

Doszukiwałbym się rozwiązania problemu w usłudze protokołu i w rozwiązywaniu problemów ze sterownikiem czasomierza systemowego i sterownikiem zegara systemowego CMOS. Po idealnym ustawieniu czasu systemowego z czasem w internecie

http://time.is/ to tysięczne części sekundy nie grają różnicy.

Powinno zadziałać ponowne zainstalowanie eseta.

Gdy są problemy z uwierzytelnieniem, to wyjaśniałoby błędne rozpoznawanie nawet wersji internet explorer.

Ponowna instalacja, program podziałą chwilkę i znów nie działa, usuń, zainstaluje działa moment i znów nie działa… Nie wiem o co tu chodzi…

 

Po instalacji “Trwa skanowanie…” ikona ta niebieska w zasobniku" kółko się obraca i nagle przestaje (i wtedy sie zawiesza)

No co jest grane? ??

Nic mi nie da 100 instalacja systemu ponieważ program będzie działać chwilę i znów nie będzie działąć a synchronizacja czasu nic nie pomoga.

Dodaj do wyjątków w zaporze.

http://prntscr.com/2k3mt4 coś może być w konflikcie.

Jesteś pewny, że nie masz aktywnego świadka w sektorze rozruchowym? To by tłumaczyło stale bugi eseta.

Jakiego świadka ? Dziwnie to brzmi

Wiesz, że reinstalacja nie zawsze gwarantuje usunięcie wirusów.

Coś wywala skanowanie i w podglądzie zdarzeń powinien być błąd systemowy, aplikacji, czy cokolwiek. wpisy - errory w logu EXTRAS by Ci pokazały, co powoduje błąd skanowania esetem, tak samo mógłby być na wierzchu menadżer zadań, który by pokazywał, jaki królik by wyskakiwał w procesach po uruchomieniu eseta.

Po prostu wyłącz -Usługi interaktywne-

Najpierw Windows + r ,wpisz  services.msc ,potwierdź i wyszukaj  usługę -Wyszukiwanie  usług interaktywnych - kliknij ppm i w właściwościach zmień tryb uruchamiania na - Wyłączony -

Ponownie  włącz komputer i powinno być OK.

Wyłaczyłem, ponownie urochomiłem PC, weszłem do głównego okna aby wykonac jakąś czynność, klikam obojętnie co (np. Skanowanie inteligentne) i dziękuje państwu za uwagę, program przestaje reagowac na polecenia…i nie działa, czarna mamba… nie wiadomo gdzie szukać przyczyny …

 

Program się blokuje i wszystkie przyciski programów i systemu sa zablokowane… 

Muszę sie wylogować i ponownie zalogowac aby zaczął prawidłowo PC działać a jak znów zaczepie program ESET to poraz kolejny sie zablokuje wszystko, w kazdej wersji tak jest oprócz 5