ESET NOD32 ANTYVIRUS 5 - prośba o opinie


(Tojuzkoniecc) #1

Czy ten antywirus jest dobry? Od lat mam Nortona, ale kupiłem ESETA, bo chciałem przetestować też słowackiego antywirusa. Jaka jest Wasza opinia (o ile ktoś używa)?


(Chantiz1984) #2

Mam go od lipca, i jestem nawet zadowolony, dobra pomoc techniczna tam jest


(dzikiwiepsz) #3

Ja jak miałem to nie narzekałem był dobry nie sprawiał żadnych problemów w przeciwieństwie do innych antywirusów które np. blokują przywracanie systemu.


(Tojuzkoniecc) #4

Zdziwiło mnie to, że nie ma tego antywira w AV teście http://www.av-test.org/en/tests/home-us … poct-2012/ (Tylko jest smart security) i zastanawiałem się co się stało…


(falcon89) #5

Tam testowane są przeważnie Internet Security (z zaporą) jeśli taki pakiet znajduje się w ofercie danego producenta.

Mam NODa i nie narzekam (od czasu do czasu sprawdzam system innymi skanerami).


(FadeMind) #6

ESET Smart Security to ESET Antivirus + Zapora sieciowa + moduł ochrony rodzicielskiej.

ESET jest dobrym AV. Jeden proces, jedna usługa. Jeżeli nie włączy się zaawansowanej heurystyki w ustawieniach programu, to w zasadzie nie odczuwa się jego obecności w czasie korzystania z PC. Jeżeli posiadasz wielordzeniowy CPU zaleca się włączenie zaawansowanej heurystyki i skanowania archiwów.

Procesy:

ESET Main GUI - 3,3 MB RAM

ESET Service - 83 MB RAM

Działa na Windows 8 x64 bez żadnego problemu.

Testy AV-Comparatives czy AV-Test.org są często subiektywne.

Jedynie na prawdę słabej jakości AV nie dostają certyfikatów (np. dawny MKS > File Medic).

Pozdrawiam.


(Echo1) #7

Dobra ochrona komputera, szybki start systemu, obecnie mam licencje na rok i jestem zadowolony.


(Tom Eo) #8

Eset w porządku, nie jest problematyczny i całkiem “przyjemny” w użyciu, ale wybrałbym na Twoim miejscu F-Secure IS 2013. Przesiadłem się z Kaspra kilka miesięcy temu i tak już zostało. Mocny silnik Bitdefendera daje radę. Działa lekko, w tle, nie obciąża i nie męczy komunikatami, a przy tym ma świetne osiągi w testach.


(Michał_misiek) #9

Polecam NODa 100%, to jedyny antywirus który w tym momencie się sprzedaję, klienci powoli sami wyczytują na jego temat i o niego pytają.

Jego dużym + jest praktyczny brak obciążenia systemu w przeciwieństwie np. do Norton’a - którego grzechem jest instalowanie na starszych komputerach.

Pzdr.


(Aprokowicz) #10

nie słuchajcie żadnych testów! to bzdury! czytałem cuda już o Nodzie że 60% wykrywalność że to że tamto że przegrał coś tam , sami go przetestujcie a zobaczycie jak wysoką ma skuteczność szybkość testowałem go dośc długo i wypadł super! i wcale nie jest to Słowacki program a amerykański oj znawcy znawcy na Słowacji jest tylko główna dystrybucja a sam program jest z USA tam powstał .

Dodane 13.01.2013 (N) 15:05

Nod Eset nie jest Słowackiej firmy ale Amerykańskiej na Słowacji jest tam główna dystrybucja tylko ej nie mylcie pojęć ! to Amerykański program.


(Progrot) #11

Najlepszy Jest !!


(Aprokowicz) #12

(Progrot) #13

no chłopie na stronie producenta jest przecież i tu masz jak instalować :smiley:

tu film w moim wykonaniu jak zrobic wiecie co

http://www.youtube.com/watch?v=KHHOOwbrAKs