Eset - skanowanie podczas uruchamiania

Witam ostatnio zainstalowałem sobie Eseta wersja 7 i mam z nim mały problem jak tylko uruchamiam komputer to on za każdym razem skanuje pliki w tle można to zobaczyć dokładniej w opcji statystyki :

 

TopQuality, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Mam ten sam pakiet eset’a i jest to normalne zachowanie programu antywirusowego. Jak sam napisałeś działa w tle, jak zresztą każdy antywirus. Można to wyłączyć ale wtedy komputer nie będzie chroniony i będziesz musiał co jakiś czas sam skanować cały komputer, a w tle sam na bieżąco wszystko sobie antywirus skanuje. Czyli prawie tak jakbyś nie miał antywirusa. Inne antywirusy działają podobnie ale tego nie pokazują że coś robią. Jeśli wiesz na jakie ryzyko się narażasz to po prostu wyłączasz w opcjach ochronę antywirusową, ale tego nie zalecam. Pytanie w czym ci te skanowanie przeszkadza, jest jakiś problem z działaniem i stabilnością komputera?

Wcześniej miałem zainstalowanego Avasta i komputer tak nie zamulał ale skończyła mi się licencja więc przesiadłem się na Eseta i przyznam że trochę przymula mi komputer to skanowanie w tle są czasami skoki CPU przy Avascie nie było czegoś takiego wydaje mi się że on nie mielił nic w tle tak jak Eset

Eset jest lekkim programem antywirusowym i nie powinien przymulać kompa. Jakie parametry ma twój komputer? Spróbuj wyłączyć ochronę antywirusową i sprawdź czy problem ustąpi. A skoki CPU bywają podczas aktualizacji bazy wirusów; a eset potrafi się aktualizować nieraz kilka razy dziennie. Jeszcze ściągnij ze strony eset’a najnowszą wersje i sprawdź. Ja używam wersji 8, być może 7 ma jakiś bug z wydajnością. Ja 7 wersji nigdy nie używałem. ostatnio miałem 5 a od niedawna 8 i wszystko jest ok.

Sprawdź w ustawieniach dwie pozycje:

  1. Ustawienia - wprowadź ustawienia zaawansowane - komputer - moduł antywirusowy - skanowanie przy uruchamianiu

  2. Ustawienia - wprowadź ustawienia zaawansowane - komputer - moduł antywirusowy - skanowanie w trakcie bezczynności