Eset smart security 3 czy 4?

Mam takie pytanie, która wersja jest lepsza 3 czy 4, aktualnie mam 3 i jest ok ale myślałem nad 4, niech ktoś napisze róznice oraz ile u was jeśli ktoś posiada 4 biora w pamięci procesy eseta m.in ekrn oraz egui. Abym mógł porównac, bo jeśli biorą więcej to raczej się nie przerzuce

Proszę o to informacje o nowościach w wersji 4:

Podczas prezentacji wspomniano także o nowościach w wersji 4 antywirusa NOD32. Jedną z nich jest mechanizm autoochrony, mający zapobiec wyłączeniu antywirusa przez inny program. Druga z kolei to blokada portów USB, która ma chronić przed wirusami rozprzestrzeniającymi się przez pendrive’y oraz przed nieautoryzowanym kopiowaniem danych na pendrive’y. Ciekawą zmianą jest przeniesienie interakcji z użytkownikiem na koniec procesu skanowania. Dzięki temu można rozpocząć skanowanie i pójść na kawę a na ewentualne pytania dotyczące znalezionych wirusów odpowiedzieć gdy skanowanie będzie ukończone. Dodano też obsługę kolejnych programów pocztowych: Thunderbird i Windows Live Mail.

Informacje z tego artykułu: http://www.dobreprogramy.pl/Relacja-z-w … 14843.html

Ja ci bardzo polecam wersje 4, sam z niej korzystam :slight_smile:

No tak, a podaj ile u ciebie pobieraja pamieci z menedzera zadan te dwa procesy o ktorych wczesniej wspomnialem

Ogólnie ,lepszy’’ jest 4 - nowszy, ulepszony. 3 nie cieszyła się aż tak dużą popularnością jak teraz cieszy się 4. Sam miałem 4 i byłem bardzo zadowolony - dobra wykrywalność, lekkość. Co prawda proces ekrn. exe był uciążliwy ale tylko czasami. Bardzo dobrze siesprawował na miom komputerze biorąć pod uwagę pamięć RAM - 512 MB. Ten proces pochcłaniał gdzieś ok 60 - 70 MB, ale nie miało to szczególnego wpływu na działanie systemu. Pozdrawiam.

Od dłuższego czasu jest wersja 4.2

Oto niektóre ze zmian w porównaniu do 4.0:

* poprawiona szybkość działania programu;

    * zmodyfikowane oraz ulepszone działanie systemu antywirusowego oraz antyspamowego;

    * 5 trybów pracy zapory osobistej;

    * wbudowany system IDS z detekcją prób ataków, anomalii w pracy sieci oraz wykrywaniem aktywności wirusów sieciowych;

    * integracja z programami pocztowymi MS Outlook, Outlook Express, Windows Mail, Windows Live Mail oraz Mozilla Thunderbird

    * możliwość blokowania stron po podaniu ich pełnych nazw lub poprzez filtrowanie na podstawie słów kluczowych;

    * wprowadzono wparcie dla starszej wersji systemu Windows NT 4.0 SP6, z której nadal korzysta wiele przedsiębiorstw;

    * udoskonalono skaner komunikacji szyfrowanej (HTTPS, POP3S);

    * wsparcie narzędzia Windows Automated Installation Kit 2.0 dla Windows 7 umożliwiającego stworzenie płyty ratunkowej, która pozwoli odzyskać pełną funkcjonalność systemu po poważnej awarii;

    * tworzenie bootowalnej płuty CD/DVD lub pamięci przenośnej USB umożliwiającej przeskanowanie systemu po jego awarii;

    * określanie poziomu obciążenia procesora (CPU) podczas skanowania "na żądanie" i według harmonogramu.