ESET Smart Security 4 - Nie chce zaktualizować bazy wirusów

Witam,

Wczoraj pobrałem i zainstalowałem program ESET Smart Security 4 Release Candidate. No i nie mogę sobie poradzić z tym, że podczas aktualizacji bazy sygnatur wirusów wyskakuje taki błąd (przy 0%):

66b34d18573ebf6395283bac41c31d.jpeg

Teraz pojawia mi się ostrzeżenie o nieaktualnej bazy sygnatur wirusów. Nie mogę jej dalej zaktualizować, ponieważ pojawia się powyższy komunikat. Próbowałem uruchomić antywirusa jako administrator i nic to nie pomaga.

Czy macie taki sam problem?

Bym prosił o radę, jak zaktualizować tą bazę sygnatur wirusów.

Używam systemu Windows Vista Home Premium w wersji 32-bit.

To skoro sam wiesz to po co pytasz? Eset wyraźnie ostrzega przed instalacją takich wersji jak Beta czy RC, że są one przeznaczone wyłącznie dla testerów a nie dla powszechnego użytku i dlatego nie można po nich oczekiwać takiego zachowania jak przy wersjach Finalnych. Testowałem NOD32 w wersji 4 i też miałem problemy z jego odinstalowaniem z systemu. Pomimo tego, że instalator stwierdził, że odinstalował program, po restarcie zgłaszał się on (NOD32) ponownie z radosnym komunikatem, że nie może załadować modułu ochrony rezydentnej.

No cóż…

Poczekam na wersję finalną, a jak na razie spróbuję zainstalować starszą wersję ESET Smart Security.

EDIT

Wyszła wersja finalna. W wersji finalnej wyeliminowano błąd z aktualizacją bazy sygnatur wirusów. Teraz się cieszę najnowszą wersją :smiley: