ESET Smart Security 5 czy Kaspersky 2012?

Witam !

Dużo by pisać o dylematach wyboru optymalnego programu antywirusowego o wysokich parametrach, lekko chodzącego w systemie, o przyjaznym interface’ie a czasem i sensownym koncie on-line; przy jednoczesnej rozsądnej cenie. Własne doświadczenia plus opinie sensownych ludzi i pewnych źródeł z netu zawęziły wybór do tych dwóch. Mam osobiście dobre doświadczenia z ESETem, ale nowy Kaspersky odradza się i jest liderem oficjalnych i niezależnych testerów, a marketingowo też jest atrakcyjny

Tak więc który ?

Chętnie zapoznam się z waszymi radami.

Ja osobiście ze względu na słabą konfiguracje używam eseta smart wersji 5 plus MalwareBayts Antimalware…jeśli miał bym mocnego kompa kaspersky 2012:D

W domu w lapku oraz w pracy na stacjach roboczych mam Eset-a Smart Security i bardzo go sobie chwalę. Jet lekki dla systemu i bardzo skuteczny. Pamiętaj jednak, że oprócz dobrego pakietu potrzebny jest również zdrowy rozsądek i myślenie.

Ja polecam Ci Eset.

  1. Co masz na myśli pisząc o słabej konfiguracji?

  2. Czemu łączysz 2 programy ?

Dodane 05.02.2012 (N) 0:49

Zapewne chodzi ci o dobre wykorzystanie ustawień :slight_smile: No bo reszta przychodzi z doświadczeniem - na szczęście trochę go już mam, lecz bezbrzeżny ocean netu ma sporo raf, więc uczenie się na błędach nabiera wyjątkowego znaczenia… :wink:

Niedawno było

kaspersky-internet-security-2012-czy-eset-smart-security-t474672.html

"ale nowy Kaspersky odradza się " - zawsze był najlepszym znanym mi programem antywirusowym, więc o tym odrodzeniu to lekka przesada…to nie feniks żeby powstał z popiołów…

“i jest liderem oficjalnych i niezależnych testerów” - cały czas nim był, eset nigdy nie był od niego lepszy tylko popularniejszy, co związane było z tym,że wersje trial po miesiącu można było zainstalować na nowo,a triala kasperskiego nie…

jedyna wada kasperskiego to jego pomoc techniczna…z czymś tak tragicznym nie miałem jeszcze do czynienia

Nowy KAV i KIS nawet na dobrym konfigu(i5-2500K@4,9GHz i 8GB DDR3) zauważalnie spowalnia system w stosunku do ESET, który praktycznie nie zmienia wydajności kompa. Eseta się “nie czuje” w systemie.

Dobrym rozwiązaniem - bezpieczeństwo + wydajność - jest tak jak już @Sztosman wspomniał = ESET wraz z MBAM. Z tym że mbam’em nie uruchamiamy ochrony 24/7 tylko skanyjemy nim kompa np. raz na miesiąc, zależnie jak i jak często kompa używamy.

Eset smart security polecam sam używam i spisuje się dobrze i jak ktoś napisał zdrowy rozsądek nie łazić po stronach z serialami lub crackami czy innymi bo tam najłatwiej złapać jakiegoś syfa. :wink:

Mnie ESET dzisiaj zgłupiał i usuwa wszystkie pliki exe. nie ważne czy dobre czy złe.Twierdzi że to wirusy. Wywalam go.

Pewnie sality lachen27.gif

http://www.av-test.org/en/tests/test-re … ovdec-2011

Ja na laptopie używam ESETA i jestem zadowolony. Działa bardzo szybko, mało spowalnia komputer i jest w miarę skuteczny.

Na komputerze używam Nortona. Mam tam wiele różnych plików i wiele plików przez niego przechodzi (nawet 5 wirusów dziennie) dlatego potrzebuję tam czegoś na prawdę skutecznego. Norton spełnia tam swoje zadanie w 100%