Eset smart security 8 wersje próbne

Witam, na wstępie chciałbym powiadomić, iż jestem całkowicie zielony w tych sprawach.

Proszę o udzielenie mi informacji na podany przeze mnie temat.

Jeżeli zamieściłem swoje pytanie w złym dziale to z góry przepraszam.

Chodzi o antywirus eset smart security 8, który posiada funkcję Anti-theft.

Czy, wersja próbna posiada dostępną taką funkcję ?

Czy, jeżeli użyję loginu i hasła do wersji próbnej na swoim komputerze nie włączając funkcji Anti-theft i ktoś inny użyje tego samego loginu i hasła na swoim komputerze dajmy dla przykładu w Warszawie i uaktywni funkcję Anti-theft, to może on zlokalizować jakoś mój komputer i zgłosić go jako skradziony, mimo tego, że nie uaktywniałem funkcji anti-theft  ?

Chodzi mi tutaj o sam fakt logowania na takie wersje próbne podane na różnych chomikach, czy to ma jakieś powiązanie między sobą ?

Jeżeli pytanie okazało się głupie, mimo tego proszę o zrozumienie i szybką odpowiedź.

 

Umieściłem tutaj drugi taki sam temat, gdyż uznałem, że poprzedni umieściłem w ciut złym dziale.

Ej gościu napisałeś dwa takie same tematy:

http://forum.dobreprogramy.pl/eset-smart-security-8-wersja-pr%C3%B3bna-t495737/

 

Wersja próbna posiada wszystko to, co jest w pełnej, tylko, że możesz jej używać przez 30 dni. 

Tak, wiem wspomniałem o tym na początku, proszę o udzielenie informacji na drugą część tematu :slight_smile:

Wg mnie jezeli uzyjesz swojego loginu i do tego odpowiednio silnego hasła… a ponadto odpowiednio zadbasz  o ich zabezpiecznie to nie ma możliwości aby ktos  cokolwiek zgłaszał za Ciebie.

Chodzi mi o te hasła i loginy aktywacyjne podawane na chomikach i różnych stronach np. username: Trial28348324 i hasło:z37423423423424 takie randomowe tu podałem.

wiecie że dużo ludzi takie wpisuje i potem ma się wersję próbną do któregoś tam dnia czy miesiąca prawda ?

I chodzi mi o to czy jeżeli ja skorzystam z takiego czegoś i ktoś inny z tego skorzysta to czy nasze konta próbne będą w jakiś sposób połączone na tyle żeby zgłosić mój komputer jako zagubiony w celu tak naprawdę zgarnięcia darmowego komputera. Mowa tutaj o funkcji Anti-theft.

 

Abyś nie mał takich i podobnych problemów, nie używaj loginów i haseł dostępnych na “różnych chomikach” bo to powoduje, że stajesz się piratem.

Coś kręcisz drogi autorze, ponieważ wersja próbna (licencja testowa) jest dostępna na okres 30 dni i można ją uzyskać z poziomu interfejsu programu.

Instalując program wybierasz aktywację, a następnie opcję AKTYWUJ LICENCJĘ TESTOWĄ. Podajesz adres email i już aktywowane.

 

Co do Twoich obaw o korzystanie z licencji rozsianych po sieci.

Tylko człowiek niemądry pobiera oprogramowanie zabezpieczające ze źródeł niebezpiecznych.

 

Tyle ode mnie!

Wg mnie także. Jeżeli jest inaczej, proszę o info na PW, z wytłumaczeniem o co chodzi. Wtedy pomyślimy czy temat przywrócić ze śmietnika.

Na stronach typu chomikuj są podane te hasła i loginy do wersji próbnej do określonej daty. Z tego co widziałem znajduje się tam akurat login i hasło które uaktywnia noda/eseta do 1 marca albo do 9 marca nie pamiętam. Czy istnieje powiązanie pomiędzy tym, że ja bym użył takiego czegoś ( do testowania, bo przecież jest to wersja próbna do któregoś tam dnia ) i ktoś inny tego użyje ?

To uaktywnia noda/eseta w wersji 6/7/8.

Czy jeżeli nawet ja użyje swojego własnego loginu i hasła nadesłanego na email i jakaś inna osoba użyje tego samego to nasz nod/eset będzie jakoś powiązany ?

Jeśli można to poprosiłbym też o dokładne przedstawienie funkcji Anti-theft. Wiem, że jest ona dostępna w internecie ale nie mogłem znaleźć jak dokładnie ją aktywować.

Chodzi mi tutaj o to, czy trzeba ją aktywować z urządzenia którym chcemy objąć tą funkcję, czy możemy je dodać w jakiś sposób mając tylko ten sam login i hasło uaktywniający antywirusa.

Nie możesz w styczniu mieć wersji próbnej do Marca, bo okres testowy trwa 30 dni. Jakim cudem chcesz pobierać licencje testowe z CHOMIKA na okres dłuższy niż 30 dni i sądzić, że są legalne?

 

Nie dostajesz nazwy użytkownika i hasła na maila, chyba, że zakupisz pełną wersję. Wtedy nie ma mowy o tym, aby ktoś inny miał takie same dane logowania. Funkcja antytheft działa w taki sposób, że oprogramowanie musi być zainstalowane na chronionym urządzeniu i z poziomu menu programu uaktywniona. Co za tym idzie - musisz mieć dostęp fizyczny do komputera.

 

Widzę, że nie masz w ogóle chęci kupić oryginalnego programowania, a jedynie próbujesz pozyskać informacje jak bezpiecznie korzystać z kradzionki.

Odpadam z tego tematu, bo szkoda pisać…

Nie kombinuj, kup licencję, majątku nie kosztuje… Temat zamykam, bo nie podoba mi się kierunek w jakim zmierza. Jeszcze będę musiał go znowu do kosza wywalić i wlepić jakieś punkty.