ESET Smart Security - opinie

witam,

Tworzę ten temat aby zapoznać się z opiniami osób używających bądź testujących ww. pakiet firmy ESET.

Nie zależy mi na opinii typu: “ESET jest lipny, ja polecam Nortona” tylko ewentualnie odwołanie się do poprzedniej wersji programu (Jest to w tym przypadku NOD32 Antyvirus v.2.70).

Pozdrawiam:)

Wyjdzie finalna stabilna wersja będzie co porównywać, i jak juz to do NOD32 Antyvirus v.3.00 a nie do pakietu ESET Smart Security

hm… z tego co widzę to już od wczoraj jest taka wersja…

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 1:12

http://www.eset.com/company/article/-ESET-LAUNCHES-ESET-NOD32-ANTIVIRUS-V3.0-AND-ESET-SMART-SECURITY/4079.php?contentID=4079

tak tu piszą…

ale piszą też, że dopiero 5 listopada… nie wiem, zmęczony jestem, dobranoc.

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 11:02

Dobra, już wiem co i jak. Wersja finalna jest już od 2 dni, ale dopiero 5 listopada będzie można ją zakupić na stronie producenta.

Ja mam narazie wersje testową i jestem bardzo zadowolony, nie spowalnia systemu i jest dużo ładniejsza, niż poprzednie wersje.

Ja już testowałem program ESET Smart Security, jest dobry, ale nie wiem czy dorównuje KIS.

Na razie siedze na NOD32 ver 2.7 + OutPost 4 PRO.

NOD32 moim zdaniem jest dla osób, co nie chcą siedzieć na ustawieniami antywirusa. NOD32 jest taki, że się go instaluje i działa i nic nie trzeba robić, tylko od czasu do czasu przeskanować kompa.

Na screenach lepiej wygląda następna wersja NOD32 ver. 3, bo 2.7 ma beznadziejny interfes i wygląd jest przeciętny. A NOD32 ver. 3 ma przyzwoity wygląd. Jeśli chodzi o skanowanie, NOD32 skanuje mi kompa w 20 min, co inne antywirusy tak szybko nie skanują.

Jeszcze oficjalnie trzeba poczekać na ranking antywirusów, który jest lepszy. Może ktoś widział w necie aktualny ranking antywirusów ??

Owszem, zestaw nod32 2.70 + Outpost Firewall Pro 4.0 to świetne rozwiązanie, lecz na moim sprzęcie niestety nie działało zbyt poprawnie (błędy, zawieszenia systemu, etc.) więc wziąłem się za ESET SS 3.0.551.0 i jak narazie jestem bardzo zadowolony, choć testuje wersje finalną zaledwie 3 dni.

Tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Moim zdaniem NOD32 po instalacji jest bardzo mało użyteczny:| Podstawą jest skonfigurowanie go, ustawienie reakcji na wykrycie wirusa w danych typach plików i wiele, wiele innych.

Co do Interfejsu wersji 2.70 nie mam zastrzeżeń - dla mnie to antywirus, a nie dzieło w Photoshopie CS3 :slight_smile:

Ponoć 5 listopada (czyli dziś) ma by premiera nowej wersji NOD’a. A na stronach producenta cichutko i jakoś nie widzę tej nowej wersji do pobrania. Posiadam oryginalnego NOD’a i jakoś nie chce się zaktualizować do najnowszej wersji. Ciekawe co jest nie tak. Czyżby premiera miała być później ?, jakieś problemy z wydaniem finalnej wersji ?

na eset.com pisze, że 5 listopada będzie możliwość zakupu wersji 3.0 na stronie producenta. a finalna wersja jest już wydana poniekąd:)

Ja posiadam oryginalną wersję NOD’a 2.70.39 w wersji angielskiej (zakupiona w Anglii) i jakoś nie chce mi się ona zaktualizować do nowej wersji 3.0 :). Może trzeba pobrać ze strony producenta nową wersję ?, a starą odinstalować i podczas instalowania nowej wersji 3.0 wpisać login i hasło do aktualizacji ?. Jak to jest ?:slight_smile:

Złączono Posta : 05.11.2007 (Pon) 18:48

A więc tak: Odinstalowałem swojego oryginalnego NOD’a w wersji 2.70.39. Zainstalowałem NOD’a w wersji 3.0.551.0 pobranego ze strony http://www.eset.com. Podczas instalacji użyłem swojego User Name i Password. Przyjęło bez problemu. Program się zainstalował. Nie potrzeba było restartować system jak to było w wersjach poprzednich. Program się zaktualizował. Interfejs nowego programu jest całkiem inny - nie przypominający za nic starego interfejsu starego NOD’a.

Po ustawieniu wszystkich opcji programu na tzw. maxa rozpocząłem skanowanie systemu. Skanowanie dysku o rozmiarze 80 GB zajęło mi dokładnie 41 minut i 7 sekund. Wynik skanowania - system czysty jak łza.

Nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia systemu po instalacji nowego NOD’a. Wszystko pięknie ładnie śmiga :). Jak narazie to jestem z niego zadowolony. Jak będzie później ? - to się okaże. Narazie nie mam zamiaru wracać do wersji 2.70.39.

nod32 3.0 jako nod32 3.0 jest samym antywirusem i antyspyware.

Ja [jak już pisałem wcześniej (i jak w temacie)] zainstalowałem SS 3.0 i jestem z niego zadowolony. Oczywiście kolejna poprawka pakietu ulepszy firewall bo to chyba pierwsza zapora ogniowa firmy ESET więc nie spodziewajmy się cudów, jednak na pewno słaba nie jest.

Interfejs - w wersji 2.70 wydawał mi się bardziej “poukładany” - wszystko osobno uporządkowane. Kwestia przyzwyczajenia. Może wersja polska “mnie wyjaśni”.

Co do aktualizacji wersji z 2.70 na 3.0… Byłoby to bardzo mało prawdopodobne… W przypadku wersji 2.70.39 na np. 2.85.00 (dla sprostowania oczywiście taka nie istnieje) bardziej.

Ile dni testowych ma wersja trialowa Eset Smart Security - 30 ?, może się jutro skusze i przetestuje sobie ten pakiet (w razie czego to powrót na oryginała NOD + ZA). A wie ktoś może jaki to firewall jest w nim zainstalowany - bo nic nie słyszałem o nim :?

Co do firewalla to może byś się doczytał gdzieś w necie, nie mogę się wypowiedzieć bo również nic o nim nie wiem. A wersja testowa SS 3.0.551.0 ma 30 dni.