ESET Smart Security - wasze opinie

Za kilka dni kończy mi się licencja na AntiVir PersonalEdition Premium i potrzebuje nowego pakietu zabezpieczającego. W ostatnim wydaniu czasopisma NEXT był pakiet zabezpieczający ESET SS zawierający antywirus NOD32, moduł antyspamowy i firewall. Jaka jest ogólna skuteczność tego zestawu ? zamula kompa itp ?

Kompa nie zamula, aktualizacje nie przeciążenie łącza, firewall słabo wyszedł w testach ale jak ustawisz działanie “na zasadach” to wszystko będzie ok.

Ja osobiście miałem/mam tylko z nim jeden problem (chociaż sam już nie wiem czy to problem czy nie) :

viewtopic.php?f=6&t=237270

Ja również postanowiłem zmienić Kaspersky IS 7 na Eset Smart Security. Jak na razie testuję dopiero 2 dzień. Ściągnąłem paczkę przykładowych wirusów, trojanów itp. no i muszę powiedzieć że wszystkie mimo że były w paczce już zdołał wychwycić. Jestem pod wrażeniem że w ogóle nie obciąża systemu, GData to była porażka. A Kaspersky jednak trochę zabierał tych zasobów. Firewall jest dobry, ale trzeba ustawić “filtrowanie interaktywne”. Jak na razie mogę polecić. :wink:

Możesz skorzystać z kolejnej promocji : Avira Premium 6 miesięcy za free

https://license.avira.com/en/promotion- … zwftftgnqr

:idea:

Hmm… jak używałem ESS to byłem zadowolony.

Trzymał wirusy z dala od mojego komputerka. Lecz nie skanował mi archiwów i np. plików .jar. Nie wiem czemu.

Jak mi się skończyła licencja to przesiadłem się na Avirę free i jestem happy :stuck_out_tongue:

Ja po pomyślnym miesiącu korzystania z ESS (trial) powróciłem do rozwiązania firmy Kaspersky bo jednak ma wyższa skuteczność :wink:

Bo ma więcej niż jeden silnik skanujący i skanuje WSZYSTKO w przeciwieństwie do ESS.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Używam od kilku dni i stwierdzam że skuteczność jest porównywalna. :wink:

Między innymi rankingi, ostatnie nagrodzenie rozwiązań firmy Kaspersky, skanowanie wszystkich typów plików (archiwów nawet zabezpieczonych hasłem), dość niskie pochłanianie zasobów [przynajmniej u mnie] no i z własnego upodobania - najdłużej byłem przy produktach Kasperskiego i jakieś wrażenia już przez kilka lat mam. I niestety - Kaspersky wykrył 2 wirusy (nie szkodliwe ale jednak wirusy) których ESS nie widział <- właśnie w spakowanym archiwum.

bartek46op , a nie pomyślałeś o tym żeby go skonfigurować a nie jechac na ustawieniach producenta ??

fiesta , na przykład?

A na przykład zaznaczyc opcje skanowania wewnątrz archiwów.

No a jaki to był test i przez kogo był wykonany w którym Kaspersky był nagrodzony ?

A i właśnie zaznaczyłeś opcję skanowanie archiwów czy korzystasz z ustawień producenta ? :wink:

Zaznaczysz “zaawansowana heurystyka, skanowanie archiwów, potencjalne szkodniki” i jest luz. Brakowało mi kasy do Kasperskiego zaryzykowałem kupnem ESS i muszę powiedzieć, że nie żałuje.

3 dni temu zainstalowałem ESS 90dniową wersję z Experta. Program nie muli, jest lekki, dobrze chroni(oczywiście po odpowiednim skonfigurowaniu.), ma wygodny interfejs.

Firewall ESS jest ok, wyświetla ruch sieciowy (jaka usługa ile danych wysłała, pokazuje wszystkie usługi korzystające z sieci) wygodny w obsłudze, pozwala blokować dostęp programowi/usłudze do sieci 1 kliknięciem.

Do tej pory korzystałem z firewalla visty i byłem zadowolony, jednak wygoda obsługi vistowej zapory i ilość opcji (szczegulnie w wyglądze standardowym)pozostawia wiele do życzenia.

W panelu ustawień zaawansowanych firewalla visty można coprawda dużo konfigurować jednak obsługa jest niewygodna…

moduł antyspyware:

w ESS zintegrowany z av, wygodny, łatwa obsługa, czytelny…


ogółem program świetny, polecam.

to chyba tyle…

Czyli tak jak ja zmieniłeś Kaspersky IS na Eset Smart Security ? Ja na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do zmiany programu antywirusowego, a tym bardziej że byłem święcie przekonany że Kaspersky jest najlepszy i nic tego nie zmieni. A tym bardziej jeszcze jak zainstalowałem GData, którą po około 3 dniach usunąłem jeszcze bardziej przekonałem się, że Kaspersky jest ‘the best’. No ale przyszedł taki dzień kiedy chciałem wypróbować Eset Smart Security, sam NOD32 naprawdę mi nie odpowiadał jeszcze dawna wersja 2. Ale jak wyszła nowa wersja to od dłuższego czasu myślałem o tym pakiecie no i zainstalowałem, stwierdzam jak na razie że zostanę chyba na dłuższy czas przy tym pakiecie. Jest naprawdę warty polecania… tym bardziej że obsługa jest dziecinnie prosta a do tego program ten jest niebywale skuteczny, a jego szybkość wcale nie pogarsza jakości wykrywania wirusów itp. :wink: Polecam tym bardziej że producent zrobił mi “psikusa” i mam wersję do 15 czerwca 2008 r. czyli około 2 miesiące… =D> Wszystko legalne, program ze strony dobreprogramy.pl :smiley:

Jednak firewall w ESS nie jest taki dobry:

http://www.matousec.com/projects/firewa … ls-ratings

Nie wiem na ile adekwatne są te wyniki… dlatego się nie wypowiem na ten temat, ale naprawdę jeśli ustawimy “tryb interaktywny” to alarmuje o każdej próbie połączenia, oczywiście można ustawić reguły itp. :wink:

Fajny program dopóki licencja mi sie nie skończyła xd