Esprimo mobile v5505 nie włącza się - błąd odczytu pierwszego segmentu pamięci ram

Witam, mma pytanie. ostatnio moja siotra wgrywając filmy na laptopa “esprimo mobile v5505 model ms2216” (jest to bardzo stary laptop, nie mój :D) przepełniła cały dysk owymi filmami po czym yłaczyła laptop. natspnego dnia gdy chce włączyć laptopa przy włączaniu słychać 3 “piknięcia” na ekranie nie pojawia sie nic.   Wg kodów dźwiękowych biosa jest to “problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)”. pytanie. jak to można w łątwy sposób rozwiazać ? jeśli ktoś wie niech wyjaśni ktok po kroku gdyż jestem w tych sprwach zupełnym lajkonikiem

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

done

Wyjmij dysk i sprawdź, czy teraz wejdziesz do ustawień biosu lub czy będą komunikaty POST.

 

Nagraj na CD i sprawdź pamięć? lub załóż inną pamięć? zostaw tylko jeden moduł jak są dwa?

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm