ET: Quake Wars i world of goo. . Pytania o instalację

Witam. Mam do was pytanie. Kupiłem na allegro Quake Wars i co się okazało płyta nie nadaje się do odczytu, ale mam oryginalny klucz potrzebny do gry po sieci. I teraz mam pytanie do was. Czy jak teraz pobiorę Quake Wars z torrentów to będzie to piractwo? a jak już będę miał nagraną grę na dysku DVD to czy będę mógł normalnie ją zainstalować, czy wykryję, że to kopia zapasowa.

Drugim moim problemem jest World of goo. Niedługo będę w wawie i mogą ją kupić, ale to raczej będzie wersja tylko dla windows. I pytanie do was. Jak wygląda instalacja tej gry? Własny instalator czy wersja natywna?

Pozdrawiam

Co do quake wars to sprawa wygląda tak że ściągając gre z torrentów jednocześnie ją rozpowszechniasz co jest generalnie zabronione. Z racji na to że masz oryginalny nośnik pobierz grę i wypal na dvd i używaj jako kopię zapasową do której masz prawo. Na ściągnięcie z torrentów w tych okolicznościach wydaje mi się że można przymknąć oko (nikt cie przecież itak ścigał nie będzie). A zapytam jeszcze skoro msz oryginalną płytę i nieda się jej odczytać czemu jej nie zareklamujesz?

Powiedz gdzie? Płyta okazała się pęknięta na pół koleś tłumaczy się, że wina poczty. Nie mam paragonu do gry. Jedynie książeczkę z keyem. Ale ciekawe czy na kopi zapasowej będę mógł zainstalować grę i w nią grać.

No to trzeba było trzymać paragon i po odebraniu przesyłki zgłosić na poczcie reklamacje (chociaż jeżeli płyta była zapakowana w pudełko to jakim cudem została złamana a pudełko zapewne całe?).

A czym ma się różnić kopia od orginału? W najgorszym wypadku będziesz musiał cracka poszukać poprostu.

No właśnie pewnie będzie potrzebny crack, ale znając dla linuksa go nie ma. To nie była wina poczty. Koleś mnie wyrolował. Pudełko było całe. Mi zależy tylko na grze po sieci.

quake wars instaluje sie z nośnika z gra pod windows. Do gry online potrzebne jest konto które zapewne sie tworzy na podstawie unikalnego cdkeya którego ty posiadasz więc crack na 99% nie będzie potrzebny.

Co do Quake Wars poszukaj instalatora dla linuksa (nie wiem czy chodzi o demo czy o specjalny instalator), tak jest dla Quake 4 - wystarczy mieć płytę dla windowsa i instalator dla linuksa. Instalujesz wersję z linuksa i odpowiednie pliki z wersji na windowsa jedynie przekopiowujesz podajesz klucz i śmiga.

Instalator dostępny jest pod adresem:

http://www.fileshack.com/file.x/11310/Enemy+Territory:+Quake+Wars+Linux+Client+1.1