Ethernet – brak internetu

Witam. Mam taki problem:
Moje połączenie z netem przechodzi przez modem dostawcy neta do routera WiFi. Sieć wifi działa na urządzeniach typu laptop, smartfon itp.
Komputer stacjonarny mam połączony kablem z routerem i mam „fizycznie” połączenie z netem- / przeglądam sieć , odbieram pocztę itp. Problem w tym że mój komputer stacjonarny „nie widzi” tego połączenia. Np. Win 10 nie pobiera aktualizacji.
O co tu chodzi?.
Nie jestem biegły w tych sprawach wiec proszę o wyrozumiałość gdy będę pytał o oczywiste rzeczy.

Czy ruterze jest wprowadzony login i hasło do sieci.Włączona jest w stacjonarnym karta sieciowa,czy jest dobrze zainstalowana ?.

Witam. Jeśli masz na myśli router do którego mam podłączony komputer stacjonarny to podłączenia wydaje się być ok. Tzn . Kabel Rj45 z routrea podlaczony do portu w komputerze, dioda portu Ethernet miga na pomarańczowo, w aplikacji Tether która zarządza routerrm widzę moj komputer stacjonarny jako istniejące polączenie przewodowe.
W ustawieniach komputera -siec i internet- ikona Ethernet jest - opcja wlaczono . Moje próby włącz- wyłącz- reser sieci nic nie dają.
Mój routre oczywiście ma haslo i login i mogę się do niego logować z tego komputera.

Otwórz konsolę
CMD. Wpisz ping wp.pl. Czy zwraca ping? Czy przepada?

Podobnie zrób z jakimś adresem IP np. ping 8.8.8.8

Jeśli w obu przypadkach ping dociera i otrzymujesz zwrotnie czas np. 20ms czy coś, to jest ok.
W takiej sytuacji problemem może być oprogramowanie, np. antywirus albo jakiś inny soft.

To się wzajemnie wyklucza. Jeśli komputer nie widzi połączenia, to nie mógłbyś przeglądać sieci i odbierać poczty.

Być może masz rację, jednak gdy wchodzę w Ustawienia- Sieć i Internet- Stan sieci,
to widzę ---- i komunikat pod kreską " Rozwiąż problemy" i pod nim „Pokaż dostępne sieci”.
Klikając w Pokaż… sieci z prawej strony pojawia się Ethernet Brak internetu.
I tak to w praktyce wygląda.
No i dalej nie wiem gdzie jest przyczyna.

Witam, dzięki za zainteresowanie.
Zrobiłem wskazówkę i otrzymałem zwrotnie czas dla wp.pl 14ms./ ping 8.8.8.8 4ms.
Co to oznacza? i gdzie szukać dalej?

To oznacza, że internet funkcjonuje poprawnie, komputer doskonale wie, że jest do niego podłączony i problemów należy szukać gdzie indziej.

Np. zainstalowany jakiś złoślowy soft szpiegujący, np Avasta czy coś podobnego. A może zawirusowany itp.

Przypuszczam, że masz Internet ale ikonka pokazuje, że go nie masz, tj coś w tym rodzaju

obraz
Wtedy Internet generalnie działa, ale niektóre aplikacje systemowe (chyba UWP) korzystają z tego windowsowego testu dostępności. Nawet jeżeli masz internet, ale omawiany test wskazuje, że go nie masz - to te aplikacje nie połączą się do sieci.

Miałem kiedyś na routerze czarną listę blokującą niechciane adresy. Test korzystał z jednego z tych adresów przez co nie wykonywał się poprawnie

https://www.google.com/search?q=windows+icon+globe+no+internet

Mam tak samo od 6 lat. Nie wiem czemu, ale nic z tym nie robiłem, bo zawsze wszystko działało, aktualizacje też.

Też wam nie pobiera aktualizacji?

Soft szpiegujący ? A możesz jaśniej - ja nie jestem zbyt " obiegany " w tych sprawach.
Na moim kompie jest zainstalowany Avast Premium Security. Może to on blokuje?.
Jak to sprawdzić i zdjąć blokadę, a może inaczej - jest jakieś bezpieczne oprogramowanie do wykrywania tego „złośliwca”.

Bardzo prawdopodobne. Odinstaluj i sprawdź. Zawsze możesz ponownie zainstalować, aczkolwiek osobiście uważam, że Avast robi więcej złego niż dobrego, a do tego ilość wpadek i machlojek dyskryminuje ten soft całkowicie.

Ok spróbuję odinstalować Avasta.

Po deinstalacji avasta nic się nie zmieniło.
A mam jeszcze pytanko. Jak wchodzę we właściwości sieci Ethernet to zastanawia mnie dlaczego widzę nazwę sieci, rodzaj kary sieciowej, adres Mac, stan-działa, adresy IPv4,IPv6,Brame domyślną, serwer DNS, natomiast połączenie (Ipv4,IPv6) rozłączono. Czy tak powinno być?.

Pokaż screen tego o czym piszesz.

Przechwytywanie
Tak to wygląda .

Jak wejdziesz w ustawienia i zrobisz aktualizuj to system się nie aktualizuje? Jak to wygląda?

A DNSy masz wpisane ręcznie czy automatycznie?