Ethernet nie działa na żadnym urządzeniu

Witam, ostatnio spotkałem się z nietypowym problemem. Po odłączeniu PC do odkurzenia i podłączeniu wszystkiego od początku zauważyłem, że nie mam internetu. Kombinowałem jak tylko się dało, włącznie z przywracaniem karty sieciowej do ustawień fabrycznych, a nawet reinstalacją Win 10, ale to nic nie dało, nadal pojawia się komunikat że sieć jest niezidentyfikowana. Troubleshooting wypluł, że „Karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP”. Z braku pomysłu co to może być podpiąłem ten sam kabel do laptopa i ku mojemu zaskoczeniu problem ten również pojawił się na moim laptopie. Próbowałem ustawić statyczny adres DHCP na routerze, ale to nic nie dało. Postanowiłem wymień kabel na inny (sprawny) i problem powtórzył się na obu urządzeniach, a pomysły w czym leży problem skończyły się. Macie może jakieś sugestie?

Temat można zamknąć, problem był mechaniczny, a mianowicie było uszkodzone gniazdo LAN w routerze

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.