Ethernet nie działa, USB tak

Witam. :wink:

Korzystam z usługi UPC 10MB/s. Posiadam modem Scientific Atlanta EPC2203. Karta sieciowa to Scientific Atlanta Webstar 2000.

Posiadam najnowsze sterowniki.

Obecnie korzystam z neta przez USB, ale pojawiają się bluescreeny od czasu do czasu, a rozwiązaniem problemu NA PEWNO będzie przełączenie się na Ethernet.

Problem z tym, że po podłączeniu i zresetowaniu modemu nie ma połączenia - diodki się świecą - wszystko ok.

Myślę, że to problem z konfiguracją (choć powinno się ustawić automatycznie).

Koledzy, pomóżcie. :slight_smile:

http://diplodocs.pl/314159.php?k=843071 … %20EPC2203 tu jest instrukcja do tego.

Według Googla oba to są modemy. I to chyba dwie nazwy tego samego urządzenia.

Pokaż zrzut ekranu z menedżera urządzeń z rozwiniętymi kartami sieciowymi.

Upewnij się że we właściwościach protokołu TCP/IP (przy karcie sieciowej komputera, a nie Scientific Atlanta) masz włączone automatyczne pobieranie adresu IP.

na Ethernet to Ty już dawno powinieneś przejść

masz wykupione 10Mb/s a przez kabel USB jesteś w stanie wykorzystać 5-6Mb/s

a jaki ip dostaje karta sieciowa?

Czy masz włączoną kartę sieciową w biosie?

W systemie na pewno mam włączoną - a jak sprawdzić w BIOSie?

BTW. Słyszałem, że może to być sprawa konfiguracji połączenia, jednak na moim laptopie przez ethernet z tego modemu działa wyśmienicie.

Wchodzisz w komputerze do połączeń sieciowych (jak - zależy od systemu, nie podałeś nam), klikasz prawym klawiszem na Połączenie lokalne i lewym (normalnym) na Właściwości. Przy okazji odptaszkowywujesz protokół TCP/IPv6, klikasz na protokół TCP/IPv4 i wciskasz Właściwości. Zwróć uwagę, żeby było tam zaznaczone automatyczne pobieranie adresów IP i DNS.